Technologie
TOP 3 aplikacje dietetyczne

Coraz więcej z nas decyduje się na to, żeby zacząć chodzić na fitness lub na siłownię. Ale same treningi mogą nie wystarczyć, dlatego sporo osób przechodzi na dietę. Jak się do niej stosować? Z pomocą przychodzą aplikacje dietetyczne!

1. Wiesz co jesz
To aplikacja dla każdego, kto chce w pełni kontrolować swoją dietę i jadłospis. Dzięki tej apce mamy dostęp do wielu opcji. Możemy między innymi sprawdzać składniki, które jemy na co dzień. Istnieje też możliwość sprawdzenia tak zwanych dodatków „E” i ich szkodliwości na nasz organizm. Baza jest danych aktualizowana jest prawie codziennie.
Wiesz co jesz oferuje także wykupienie dedykowanych do naszych potrzeb planów dietetycznych. Dodatkowo, mamy do dyspozycji narzędzie, które pozwala na zrobienie zdjęcia danemu produktowi i sprawdzenia go pod kątem zawartości. Dzięki temu, dowiadujemy się czy rzeczy, które jemy są dobre dla naszych potrzeb i diety, którą stosujemy. Oczywiście, nie zabrakło również możliwości interakcji w social media. Możemy bowiem podzielić się z przyjaciółmi na Facebooku swoimi „znaleziskami” w jedzeniu.

2. Hydro
Nie każdy z nas pamięta o tym, że podczas diety należy pić bardzo dużo wody. Często zapominamy o tym, żeby robić to regularnie. Na szczęście istnieje aplikacja, która w tym pomaga! Hydro na podstawie wprowadzonych przez nas danych sugeruje jakie powinno być zapotrzebowanie na wodę każdego dnia.
Oczywiście można zmieniać w aplikacji wartości dziennego zapotrzebowania wody na takie, które nam pasują, ponieważ różni ludzie potrzebują różną ilość wody. Hydro to zdecydowanie pozycja obowiązkowa dla tych, którzy zapominają nawadniać organizm!

3. Fitatu
Jeśli ktoś z Was potrzebuje licznika kalorii, to aplikacja Fitatu jest najlepszym rozwiązaniem! Mamy do dyspozycji szereg opcji, między innymi listę z widokiem całego jadłospisu na cały dzień. Apka zawiera w sobie - zdaniem producenta - największą bazę produktów sprawdzonych przez dietetyków, a do tego można dodawać produkty spożywcze za pomocą skanera kodów.
Jest też coś dla tych, którzy dodatkowo korzystają z aplikacji do trenowania. Istnieje bowiem opcja synchronizacji danych Fitatu z popularnymi programami sportowymi, na przykład Endomondo.

 

Poszkole.pl na Facebooku! Dołącz teraz i bądź z nami na bieżąco!