Technologie
TOP 3 aplikacje do skanowania dokumentów

W życiu każdego z nas - czy w szkole, czy po szkole - pojawiają się sytuacje, gdy potrzebujemy skanera. Przykładowo, gdy chcemy od kolegów pożyczyć notatki i nie chce nam się przepisywać. Jak się okazuje, nie trzeba wcale szukać punktów ksero, żeby samodzielnie zeskanować przeróżne dokumenty. Pokażemy Wam jakich apek warto używać!

1. Adobe Scan
Aplikacja od Adobe jest bardzo intuicyjna. I jak sama nazwa wskazuje - pozwala zeskanować najróżniejsze dokumenty. Można zeskanować nim między innymi oficjalne dokumenty, notatki ze szkoły, czy nawet zdjęcia!
Wszystkie dokumenty, które stworzymy za pomocą aparatów naszych smartfonów, Adobe Scan przetwarza na format Adobe PDF, czyli taki, który jest najwygodniejszy w użyciu (bardzo często skany dokumentów wymagane są właśnie w formacie PDF). Trzeba jednak pamiętać, że jedynym wymaganiem aplikacji jest rejestracja konta w Adobe. Nie zajmuje to jednak zbyt wiele czasu i wystarczy to zrobić tylko jeden raz, żeby cieszyć się pełną funkcjonalnością aplikacji.

2. Office Lens
Jest to aplikacja od Microsoftu, a zatem ten przenośny, smartfonowy skaner rewelacyjnie współpracuje z innymi programami, np. OneNote. Oczywiście Office Lens jest apką całkowicie darmową i można ją ściągnąć między innymi z AppStore lub Sklepu Google.
Co ciekawe i niezwykle przydatne, Office Lens świetnie działa, gdy skanujemy dokumenty pod kątem. Nie zawsze bowiem jesteśmy w stanie ułożyć nasz aparat równo z kartką papieru. Nie każdy wie, ale Office Lens sprawdza się super w skanowaniu… tablicy. Zatem, jeśli ktoś potrzebuje w szkole zeskanować notatki nauczyciela - oto aplikacja dla niego! Rzecz jasna, zeskanowane notatki można śmiało podesłać sobie na maila albo zachować na telefonie i uwaga - mamy możliwość ich konwersji do formatów pptx czy docx.

3. Scanbot
To aplikacja, która jest bardzo prosta w obsłudze. I choć część opcji, które oferuje Scanbot jest dostępna po wykupieniu pakietu PRO, to bez obaw. Apka świetnie sobie radzi z naszymi podstawowymi potrzebami.
Oczywiście mamy do dyspozycji wszystko to, co poprzednicy, których opisaliśmy powyżej. Jednak zdaniem wielu użytkowników Scanbota, jest to aplikacja niesłychanie prosta w obsłudze. Świadczy o tym fakt, że jest jedną z najchętniej pobieranych apek do skanowania smartfonem. Kolejnym plusem jest to, że potrafi ona skanować także kody QR, co nieraz się bardzo przydaje. Jednak największym plusem aplikacji jest możliwość pobrania pliku do OCR. Oznacza to nie mniej, nie więcej, że istnieje możliwość rozpoznawania znaków z zeskanowanego pliku, dzięki temu nie trzeba ręcznie niczego przepisywać.

Poszkole.pl na Facebooku! Dołącz teraz i bądź z nami na bieżąco!