Komiksy
Komiksove Love, czyli wiosna w kolorze

Komiksy to idealna rozrywka na każdą porę roku - długie jesienne wieczory, mroźną zimę czy początek wiosny… szczególnie taki, który nie zachęca do wychodzenia na zewnątrz.

Jakie przygody czekają na nas tym razem? W ofercie wydawnictwa Egmont jak zawsze znaleźć można wiele ciekawych pozycji, z których wybraliśmy dla Was najciekawsze. Fani śledzący losy superbohaterów w ramach uniwersów DC i Marvela, mogą oczywiście liczyć na kolejne tomy serii Marvel Classic (Spider-Man, Daredevil), Marvel Now 2.0 (Astonishing X-Men, Deadpool, X-Men, Ms Marvel, Wolverine, Hawkeye), Uniwersum DC, Uniwersum DC Detective Comics czy też przygód Conana, ale naszą uwagę zwróciły przede wszystkim większe publikacje, a co więcej część z nich nie jest nawet związana z superbohaterami, bo przecież komiksy to nie tylko herosi w kolorowych wdziankach z nadprzyrodzonymi mocami.

Top Ten – Smax i inne opowieści

Głównym scenarzystą historii zamieszczonych w tym albumie jest brytyjski twórca Alan Moore, ponad dwudziestokrotny zdobywca Nagrody Eisnera, autor takich bestsellerów jak „Strażnicy”, „Promethea”, „V jak vendetta”, „Liga Niezwykłych Dżentelmenów”, „Prosto z piekła”, „Marvelman”.

Nadprzyrodzone moce, choć w nieco innym wydaniu, pojawią się za to najpewniej w publikacji zbierającej twórczość Alana Moora, bo ten scenarzysta nie lubi nudy i zawsze czymś nas zaskoczy. Top Ten – Smax i inne opowieści to zaś zbiór trzech opowieści Top 10, czyli wykreowanego przez Moora uniwersum, w którym przenosimy się do amerykańskiego miasta nowych czasów o nazwie Neopolis, które powstało po II wojnie światowej. To specjalne miejsce, gdzie przesiedleni zostali superbohaterowie i weterani wojenni, a także superzłoczyńcy i szaleni nazistowscy naukowcy, którzy przeszli na stronę aliantów. Mówiąc krótko, to potężny eksperyment społeczny, który jest tykającą bombą zegarową! Mowa o opowieściach „W roku 1949”, „Smax” i „Poza najdalszym komisariatem”, które są lekturą uzupełniającą dla fanów serii głównej, chcących rozszerzyć swoją wiedzę o tym świecie.

Hill House Comics. Kosz pełen głów i Rodzina z domku dla lalek

Tak jak wspominaliśmy, komiksy to nie tylko superbohaterowie i wystarczy spojrzeć na nową serię Hill House Comics, w ramach której dostaniemy 5 interesujących historii z dreszczykiem. A zadbają o to DC oraz Joe Hill, a mówiąc precyzyjniej Joseph Hillstorm King - nazwisko brzmi znajomo? Zdecydowanie, bo Joe Hill jest synem mistrza grozy, Stephena Kinga, którego nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Wiele wskazuje na to, że odziedziczył talent po słynnym ojcu, bo jego tomy dostępne w ramach Hill House Comics są po prostu świetne (pośród scenarzystów serii jest też znany brytyjski pisarz i twórca komiksów M.R. Carey). 

W „Koszu pełnym głów” zakochana w młodym policjancie studentka pozna od podszewki pozornie spokojny nadmorski kurort. Wkroczy do świata, gdzie rządzą przemoc i korupcja, lecz to będzie dopiero początek jej podróży w strefę mroku. Walcząc o życie, przekona się, że śmierć nie musi oznaczać przejścia do innego wymiaru. W „Rodzinie z domku dla lalek” cofniemy się zaś o sześćdziesiąt milionów lat, aby zobaczyć początek działania klątwy wynikającej z wojny między kosmicznymi mocami. Potem prześledzimy wpływ tego straszliwego czaru na dzieje pewnej rodziny – od XIX wieku do czasów współczesnych. Przekonamy się, czy zwykły człowiek zdołał uwolnić siebie i swoich bliskich od przekleństwa pradawnych istot.

Batman - Sekta

Batman musi zmierzyć się z charyzmatycznym Diakonem Blackfire’em, tajemniczą postacią, która przemierzała ten świat jeszcze przed założeniem Gotham. Ten z pomocą armii bezdomnych skutecznie oczyścił miasto z drobnych przestępców, ale jaki jest jego ukryty plan? Zdezorientowany i przerażony Batman musi odkryć prawdę i zakończyć rządy złowrogiego przywódcy sekty!

Batman. Sekta to klasyk z lat osiemdziesiątych, które pod wieloma względami był przełomowe dla komiksu superbohaterskiego i ten tom świetnie to pokazuje. To właśnie w tej dekadzie przygody facetów w rajtuzach stały się poważniejsze, mroczniejsze i brutalniejsze i taka właśnie jest Sekta. Wyraźnie widać tu wpływ takich dzieł jak Powrót Mrocznego Rycerza czy Watchmeni, ale dziełu Jima Starlina i mistrza horrorów Berniego Wrightsona trudno też odmówić własnego charakteru. Sekta, pomimo przeszło 30 lat na karku, praktycznie w ogóle się nie zestarzała i zarówno rysunki, jak i historia, nawet dziś robią duże wrażenie. To kawał klasyki, po którą powinien sięgnąć każdy fan Mrocznego Rycerza, tym bardziej, że m.in. na tym dziele wzorował się Nolan w swojej filmowej trylogii o Batmanie. 

DCEased. Niezniszczalni

Wirus antyżycia spustoszył Ziemię, zmieniając jej mieszkańców – i większość jej największych bohaterów – w bezmyślne, drapieżne zombi. Liga Sprawiedliwości przestała istnieć. Ci, którzy przeżyli, walczą o przetrwanie. W tych mrocznych czasach poradzą sobie tylko najgorsi spośród metaludzi!

Po bestsellerowym „DCeased. Nieumarli w świecie DC” przyszedł czas na kolejną opowieść z najmroczniejszego świata uniwersum. Scenarzysta Tom Taylor kontynuuje swoją apokaliptyczną sagę o nieumarłych w albumie „DCeased. Niezniszczalni”, a towarzyszy mu genialny rysownik Karl Mostert.  Śmiercionośna drużyna złoczyńców i antybohaterów dowodzona przez Deathstroke’a, najskuteczniejszego płatnego mordercę na świecie, przetrwała początkowy atak. Została zebrana przez nieśmiertelnego mistrza zbrodni Vandala Savage'a, który dysponuje niezawodnym planem na objęcie władzy na świecie. W międzyczasie Red Hood szykuje jednak odpowiedź, czyli drużynę pogromców zła, którzy mają zamiar walczyć z wszechobecną plagą. Nikt się nie spodziewa jednak, że przetrwanie będzie możliwe tylko pod warunkiem, że obie grupy odłożą na bok to, co ich dzieli i zaczną działać wspólnie… zanim wirus antyżycia rozprzestrzenia się na dobre i pochłonie wszystko na swojej drodze. 

Flash Forward

Nazywa się Wally West i był Najszybszym Człowiekiem na Ziemi. Później stał się nikim. Kiedy multiwersum zostało zorganizowane na nowo, Wally i jego rodzina nie znaleźli sobie w nim miejsca. Nieważne, co West robił, i tak nie mógł wrócić do tego, co było. 

Czy Wally West zapobiegnie kosmicznej katastrofie? Czy odkryje wstrząsającą prawdę, którą skrywa złowrogi świat? I co najważniejsze, czy odzyska swoją rodzinę? Tom Flash Forward przynosi odpowiedzi na wszystkie te pytania, prezentując nam przy okazji Flasha, jakiego nie znamy. Bo po tragicznych wydarzeniach opisanych w „Kryzysie bohaterów” nic nie jest już takie samo i bohater nie jest tu żadnym wyjątkiem. Wyrusza więc w podróż ku odkupieniu, a jego droga wiedzie przez wiele różnych światów, zarówno jasnego, jak i mrocznego multiwersum. W jej trakcie szybko orientuje się, że te rozrywają się nawzajem, uwalniając ciemną energię, która może doprowadzić do końca świata - czy Flash zdąży powstrzymać globalną katastrofę, zanim ta wszystko i wszystkich pochłonie? 

DC Deluxe. Kingdom Come

Wszyscy członkowie Ligi Sprawiedliwości, po dziesięcioleciach ochraniania Ziemi, przechodzą na emeryturę. Zastępują ich nowi pogromcy zbrodni, którzy zupełnie inaczej podchodzą do wymierzania sprawiedliwości. Niestety ich metody, zamiast inspirować zwykłych ludzi, wprawiają ich w przerażenie. Gdy przyszłość planety zostaje zagrożona, Superman, Wonder Woman i Batman muszą jeszcze raz wkroczyć do akcji, aby po raz ostatni stanąć w obronie prawdy i sprawiedliwości...

Kingdom Come to komiks, który osiągnął już kultowy status. Niestety pierwsze polskie wydanie zadebiutowało na rynku kilkanaście lat temu i przez bardzo długi czas było niedostępne, więc nowe osoby, które zaczynały swoją przygodę z komiksowym hobby, skazane były na angielskie lub też zakup z drugiej ręki za horrendalne kwoty. Na szczęście Egmont w końcu zdecydował się na wznowienie tego arcydzieła, z którym powinien zapoznać się każdy fan komiksu. Za oprawę graficzną odpowiada tu bowiem Alex Ross (Justice, Marvels), który słynie z niezwykłego stylu, gdzie każdy kadr wygląda niczym fotorealistyczny obraz. Autor ten może nie jest najbardziej płodny artystycznie, ale za to każde jego dzieło to swoisty majstersztyk, który oglądać można bez końca. Scenariusz jest zaś dziełem Marka Waida, którego również nie trzeba przedstawiać fanom komiksu. Ten postanowił tym razem poddać mitologizacji popularnych superbohaterów z uniwersum DC, przedstawiając ich niczym bogów na Ziemi (tytuł “Przyjdź królestwo” nie jest przypadkowy). Efekt? Po prostu genialny!

DC powieść graficzna 13+

Przypominamy też, że ostatnimi czasy na rynek trafiła nowa seria wydawnicza dedykowana młodszym czytelnikom, w ramach której na rynek trafiły na razie 2 tomy - Młodzi Tytani. Raven i Catwoman. W blasku księżyca. Jej zadaniem jest przedstawienie poważnych problemów społecznych za pomocą znanych bohaterów, ale w nieco innych, bo zdecydowanie młodszych wcieleniach. Dzięki temu młodzi czytelnicy będą mogli się z nimi utożsamiać, z zapartym tchem śledząc kolejne przygody i trudności na drodze do stania się herosami, jakich znamy dziś. Więcej o tych tomach w naszym poprzednim tekście - TUTAJ.

Poszkole.pl na Facebooku! Dołącz teraz i bądź z nami na bieżąco!