Wiedza
Wysyłamy prezenty bezdomnym zwierzakom - #CharytatywnaChoinka ruszyła po raz kolejny!

Wystartowała trzecia edycja ogólnopolskiej akcji #CharytatywnaChoinka organizowanej przez Karmimy Psiaki, w której każdy z nas może zrobić prezent bezdomnemu zwierzakowi ze schroniska. Organizatorzy stawiają na pomoc celowaną, tak by odpowiedzieć na indywidualne potrzeby czworonogów. Mechanizm akcji jest bardzo prosty i zaskakująco skuteczny.

#CharytatywnaChoinka to organizowana co roku przez Karmimy Psiaki świąteczna akcja, która ma na celu pomoc psiakom i kociakom przebywającym w schroniskach.

Na stronie https://www.karmimypsiaki.pl/charytatywnachoinka organizatorzy udostępnili mechanizm, który umożliwia wysłanie gwiazdkowego prezentu bezdomnemu zwierzakowi.

Na pomoc czeka niemal 700 czworonogów z 23 schronisk z całej Polski. Każdy z nich ma przypisany koszyk produktów wskazanych przez organizację sprawującą nad nim opiekę bezpośrednią - może znajdować się w nim specjalistyczna karma, ubranko na zimę czy nowe legowisko.

Uczestnicy akcji #CharytatywnaChoinka sami decydują, który z nich chcą opłacić. Dzięki temu czworonogi otrzymają paczki dostosowane do ich konkretnych indywidualnych potrzeb.

W poprzedniej edycji do bezdomnych zwierzaków trafiły prezenty o łącznej wartości 218 971,87 zł, a akcję medialnie wsparło wiele znanych osobistości, m.in. Marcin Dorociński, Red Lipstick Monster i Małgorzata Kożuchowska.

Czy w tym roku akcja nabierze równie dużego rozgłosu, a zwierzaki otrzymają jeszcze więcej prezentów? Wszystko w naszych rękach!

Kontakt dla mediów:
Marta Adaśko
+48 668 031 068
marta.adasko@sarigato.org