Komiksy
Pogoda na komiks, czyli lipcowe Komiksove Love!

Kolejne tygodnie wakacji upływają i wielkimi krokami zbliżamy się do wrześniowego powrotu do szkół, dlatego warto znaleźć jeszcze kilka wolnych chwil na odpoczynek… najlepiej w towarzystwie dobrego komiksu.

W tym miesiącu wyjątkowo usatysfakcjonowani będą zarówno fani Marvela, jak i DC, bo oba uniwersa doczekały się podobnej liczby nowych tomów. Jeśli więc stęskniliście się za piękną i wojowniczą Dianą, najszybszym człowiekiem na Ziemi, ekipą X-Menów czy Wolverinem, którego przecież nigdy za wiele, to szybko sięgajcie po nowe tomy. Nam szczególnie do gustu przypadło zaś nowe BBPO, czyli mieszająca horror, science-fiction i fantasy poboczna seria słynnego Hellboya od Mike’a Mignoli, który jest prawdziwym komiksowym czarodziejem.

BBPO. Znany diabeł

Lovecraftowskie potwory pustoszą Ziemię, a agenci BBPO walczą, by ocalić niedobitki ludzkości. Jedynym wyjściem wydaje się szukanie schronienia pod ziemią. Czy to będzie ostatni azyl naszego gatunku?

I to właśnie od Mike’a Mignoli zaczynamy, bo tak jak wspomniałam BBPO. Znany diabeł to jedna z ciekawszych propozycji w tym miesiącu. Opowieść o końcu znanego nam świata jest także opowieścią o końcu Biura Badań Paranormalnych i Obrony... Siły Biura topnieją z dnia na dzień i wprawdzie Hellboy zostaje odnaleziony, ale nawet on nie jest taki jak kiedyś, trudno więc przewidzieć, czy ktokolwiek przetrwa czas zagłady. A szykuje się prawdziwa apokalipsa, gdyż Warwara dopiero się rozkręca i przygotowuje do wypełnienia planu uknutego w zimnych otchłaniach kosmosu. Czy naprawdę nie ma już nadziei dla ludzi?

Wonder Woman. Martwa ziemia

Przebudziwszy się z kilkusetletniego snu, Diana odkrywa, że planeta zmieniła się w nuklearne pustkowie. Zmuszona do życia w mrocznej i najeżonej niebezpieczeństwami przyszłości, broni ostatniego miasta ludzi przed gigantycznymi potworami.

Wystarczy rzut oka na okładkę nowej Wonder Woman, żeby przekonać się, jak bardzo świat zmienił się podczas jej „nieobecności” i jak bardzo potrzebuje jej pomocy. Diana robi więc, co tylko możliwe, żeby obronić ostatnie ludzkie miasto i jednocześnie odkryć tajemnicę martwej Ziemi, która okaże się jednak niezwykle bolesna. To naprawdę dojrzały, mroczny i poruszający tom, który nie bez przyczyny jest oznaczony jako dla dorosłych - to właśnie za sprawą takich komiksów DC buduję swoją markę! Zachwyceni powinni być też fani postapokalipsy w wydaniu fantasy i science-fiction, bo stworzona przez Daniela Warrena Johnsona jest po prostu wyjątkowa.

Green Lantern – Blackstars, tom 3

Po wydarzeniach z ostatniego tomu wszechświat się zmienił, tak jakby Korpus Zielonych Latarni nigdy nie istniał.

Granta Morrisona nie trzeba chyba przedstawiać żadnemu fanowi komiksów, bo to jedno z najważniejszych nazwisk w tej branży i autor z listy bestsellerów „New York Timesa”. W kolejnym tomie kosmicznych przygód Green Lanterna Hal Jordan pełni funkcję Blackstara Parallaxa, jednego z elitarnych żołnierzy Kontrolera Mu, pragnącego zaprowadzić absolutny porządek we wszechświecie. Czy największy obrońca galaktyki znów uległ ciemnej stronie swojej osobowości? A może tym razem buntownicza natura Hala okaże się jego atutem w odkrywaniu na nowo prawdziwej siły woli?

Flash – Śmierć i moc prędkości, tom 12

Najszybszy Człowiek na Ziemi jest coraz wolniejszy, a wytłumaczenie jest jedno – moc prędkości umiera.  Czy zdoła przekonać swoich towarzyszy, by wspólnie odnaleźli remedium dla ginącej mocy prędkości, czy też pozwolą jej zginąć na zawsze?

Za dwunastą już odsłonę przygód Flasha w ramach linii wydawniczej DC Odrodzenie odpowiadają scenarzysta Joshua Williamson i rysownicy Rafa Sandoval oraz Jordi Tarragona. Po wydarzeniach przedstawionych w tomie „Flash - Rok Pierwszy” bohater powraca z nowym zapałem i odbudowaną kwaterą główną sprinterów. Niestety moce siły, mędrca i bezruchu zaszkodziły energii, która napędza sprinterów Uniwersum DC, więc Flash staje przed najtrudniejszym wyzwaniem - musi uratować przyjaciół, ale ceną jest bezpowrotna utrata prędkości. Czy z tej sytuacji jest jakieś wyjście?

Marvel Classic. Ultimate Spider-Man, tom 9

Spider-Manowi przyjdzie się zmierzyć z zupełnie nieoczekiwanymi przeciwnikami. Wśród nich będą… jego najbliżsi, i to tacy, którzy zmarli już jakiś czas temu.

Scenarzysta Brian Michael Bendis postawił Spider-Mana w nowym tomie przed bardzo trudnym zadaniem. Jak rozpoznać prawdziwego przyjaciela i odróżnić go od wrogiego klona? Jak poradzić sobie z tym, że ciocia May poznaje prawdę o tajnej tożsamości Petera Parkera? Czy coś jeszcze może się wymknąć Pająkowi spod kontroli? Zdecydowanie, szczególnie że w mieście dużo się dzieje - Daredevil próbuje zwerbować Spider-Mana do krucjaty superbohaterów przeciwko Kingpinowi, a do liceum Midtown trafia nowa uczennica, Kitty Pryde.

Marvel Fresh. X-Men – Czerwoni

Legendarna telepatka Jean Grey odrodziła się niczym feniks z popiołów, ale rzeczywistość, w której się znalazła, bardzo różni się od tej, którą zapamiętała z lat młodości.

Na całym świecie rośnie nienawiść do mutantów, podsycana przez mroczną siłę, której ulegają rządy kolejnych państw. Żeby ją pokonać, Jean zbiera drużynę starych i nowych przyjaciół, ale musi też znaleźć odpowiedź na zupełnie nowe pytanie. Jak walczyć z uprzedzeniami w erze fake newsów i social mediów, erze, w której w człowieku można dosłownie zaprogramować nienawiść? To naprawdę wyjątkowy tom, który daje do myślenie w kontekście naszego wirtualnego życia, mediów społecznościowych i trudności, z jakimi zmagamy się w sieci na co dzień.

Deadpool – Najemnika śmierć nie tyka, tom 1

Wade Wilson srodze rozczarował się życiem superbohatera, więc wykasował sobie pamięć i wrócił do tego, w czym jest najlepszy – najemnikowania! Niestety doskwiera mu brak zleceń, a co za tym idzie gotówki...

Fani Deadpoola w końcu doczekali się pierwszego tomu przygód swojego ulubionego superbohatera (antybohatera?) w ramach nowej serii wydawniczej Marvel Fresh. Co z jego historią zrobił Skottie Young? 100% Deadpoola w Deadpoolu, antybohatera, który nie ma kasy, więc kombinuje, jakby tu zarobić nieco grosza, a nie ma przecież lepszej metody niż oddani fani, prawda? Wade Wilson wpada na pomysł, by zaaranżować własny komiksowy event  i zaprosić do współpracy Avengersów, tyle że ci nie są zbyt skorzy do pomocy… Poszukując łatwiejszych okazji do zarobku, trafia do Dziwoświata, odpiera hordy zombie w galerii handlowej i… cierpi na straszną chandrę.

Powrót Wolverine'a

Niedawno Logan stracił moc gojenia ran i jego długie, burzliwe życie dobiegło końca. Teraz jednak budzi się w zniszczonym laboratorium, a zawodna pamięć to najmniejszy z jego problemów.

Wolverine umierał już wiele razy, ale nie oszukujmy się… zawsze wraca ku uciesze swoich oddanych fanów, do których z pewnością się zaliczamy. Tym razem jednak powrót nie będzie łatwy, bo niedawno Logan stracił moc gojenia ran i jego długie burzliwe życie dobiegło końca, kiedy jednak budzi się w zniszczonym laboratorium, zawodna pamięć to najmniejszy z jego problemów. Czy naprawdę jest legendarnym Wolverine’em? Czego chcą od niego organizacja zwana Soteirą i jej tajemnicza przywódczyni – Persefona? Czy uda im się doprowadzić do upadku człowieka zdolnego powstać nawet z martwych?

 

Poszkole.pl na Facebooku! Dołącz teraz i bądź z nami na bieżąco!