Technologie
TOP 3 aplikacje do biegania

Bieganie od wielu lat jest bardzo modne, ale przede wszystkim zdrowe. Dlatego powstały aplikacje, które pomagają w joggingu - pokazują odległości, spalone kalorię, ustalają dla nas trasy, a nawet mówią do nas w trakcie treningu. Które aplikacje do biegania wybrać? Jaka będzie najlepsza? Przyjrzyjmy się trzem - naszym zdaniem - najlepszym apkom do joggingu!

1. Endomondo
W naszym zestawieniu to numer jeden. Dlaczego? To najprawdopodobniej najpopularniejsza aplikacja do biegania, która do tego jest najbardziej intuicyjna. Co potrafi zrobić Endomondo? Prawie wszystko. Można dzięki niej zapisywać swoje wyniki i trasy, zobaczyć odległość, którą się pokonało, tempo czy wreszcie czas. Co więcej, apka przelicza nam ilość spalonych kalorii - dzięki temu osoby, które chcą spalić trochę niechcianych kalorii, mogą to na bieżąco kontrolować.
Endomondo zajmuje się za nas analizą danych - podsyła je na nasze spersonalizowane, imienne konto i tam przelicza nasze wyniki, pokazując jednocześnie pełne statystyki czy historię wyników. Do tego, mamy możliwość dzielenia się swoimi wynikami, ponieważ twórcy aplikacji zadbali o to, żebyśmy mogli dzielić się swoimi wynikami, na przykład poprzez media społecznościowe.

2. Runkeeper
Runkeeper jest aplikacją, która, podobnie jak poprzednia, potrafi zliczać przebiegnięty dystans. Pokazuje wyniki, trasę, czas i tempo, w którym pokonaliśmy odległość. Można również przesyłać swoje wyniki poprzez różne kanały społecznościowe i dzielić się nimi ze swoimi znajomymi.
Czym się jednak wyróżnia Runkeeper na tle innych apek? Można dzięki niemu robić sobie selfie w trakcie biegania i - podobnie jak swoimi wynikami - można się nimi dzielić na przykład na Facebooku. Oprócz tego, aplikacja informuje nas, kiedy osiągniemy swój kamień milowy, co z pewnością mocno pomaga w zdobywaniu jeszcze lepszych wyników!

3. Runtastic
Runtastic to zaawansowane narzędzie do trenowania. Pozwala nie tylko na to, na co pozwalają typowe apki, ale także pozwala użytkownikom korzystać z planów treningowych. Dodatkowo, dzięki Runtastic można korzystać z głosowego trenera, który mówi do nas w trakcie treningu.
Aplikacja ma do dyspozycji jeszcze jedną niezwykle przydatną funkcję - shoe tracking. Co to oznacza? Możemy zsynchronizować specjalne buty do biegania z apką i dzięki temu dostajemy informacje o treningu bezpośrednio z naszych… butów! Podobnie jak u poprzedników są do dyspozycji pełne statystyki naszych poprzednich treningów i na jej podstawie Runtastic tworzy spersonalizowane porady dotyczące tego, w jaki sposób polepszyć nasze wyniki.

Poszkole.pl na Facebooku! Dołącz teraz i bądź z nami na bieżąco!