Technologie
TOP 3 komunikatorów

Żyjemy w takich czasach, że posiadanie przynajmniej jednego komunikatora to podstawa. Dzięki aplikacjom do czatowania możemy się porozumiewać z przyjaciółmi szybko i niezależnie od dzielących nas kilometrów. Które aplikacje-komunikatory powinniście mieć w swoich telefonach? Sprawdźcie sami!

1. Messenger
Pierwsze miejsce należy zdecydowanie do Messengera. Powód jest prosty. Większość z nas używa tej apki do codziennego komunikowania się z najbliższymi i nie tylko. Pomimo tego, że nie trzeba mieć konta na Facebooku, aby używać Messengera, to wciąż jest on najpopularniejszy wśród użytkowników, którzy są podłączeni z Fejsem. Aplikacja oferuje nam tak naprawdę wszystko to, czego potrzebujemy na co dzień, m.in.: rozmowy tekstowe, głosowe, a także wideo. Do tego mamy możliwość śledzenia krótkich relacji naszych znajomych. Ostatnio Messenger przeszedł sporą wizualną metamorfozę. Dla niektórych to zmiana na lepsze, a dla innych rewelacja. Musicie sami ocenić i koniecznie nam dać znać w komentarzu!

2. WhatsApp
WhatsApp jest większości z Was pewnie znany. A jeśli nie, to warto się pochylić nad tą apką. Nie jest ona co prawda tak popularna jak Messenger, jednak ma sporą rzeszę fanów. WhatsApp zasłynął z tego powodu, że jest ogólnodostępny - praktycznie na każde urządzenie. Apka nie łączy się z Facebookiem, ani nie trzeba mieć żadnego innego konta. Jedyne co nam wystarczy to numer telefonu, który podajemy przy logowaniu. Aplikacja daje nam wszystko to, co jest potrzebne do komunikowania się z całym światem. Przede wszystkim, mamy do dyspozycji nagrywanie dźwięków, wysyłanie plików, zdjęć, filmów, rozmowy wideo i czaty grupowe. W czym jeszcze tkwi siła WhatsAppa? Prawdopodobnie w prostocie, ponieważ obsługa tego komunikatora jest niesamowicie prosta. Co ciekawe, dziś aplikacja jest całkowicie darmowa, ale do 2016 roku za korzystanie z WhatsAppa trzeba było płacić raz na rok. Na szczęście był to jeden dolar.

3. Viber
Możliwe, że nie słyszeliście o Viberze. Wszystko przez to, że Viber jest niezwykle popularny w krajach wschodnich. Ale to się zmienia i coraz więcej osób przerzuca się właśnie na niego. Viber znów pozornie niczym nie zaskakuje - daje nam możliwość czatowania ze znajomymi, dzwonienia do nich, wysyłania zdjęć i tak dalej. Jednak na największą uwagę zasługuje funkcja Viber Out, która pozwala dzwonić nam z aplikacji nawet do tych, którzy nie mają tej apki. Jak to działa? Synchronizujemy kontakty z książki telefonicznej, wykupujemy sobie pakiet i dzwonimy. To szczególnie przydatna funkcja dla osób, które dzwonią zagranicę - połączenia do wielu krajów świata są koszmarnie drogie, a dzięki Viberowi po prostu bardzo mocno oszczędzamy.

Poszkole.pl na Facebooku! Dołącz teraz i bądź z nami na bieżąco!