Technologie
TOP 3 aplikacje do nauki języków

Coś dla tych, którzy chcą nauczyć się obcego języka. Okazuje się, że to wcale nie takie trudne. Co więcej, może nam to sprawiać przyjemność, bo apki, które wam pokażemy, mają za zadanie uczyć poprzez dobrą zabawę. Jakie aplikacje sprawdzą się najlepiej do nauki języków obcych? Sprawdźcie sami!

1. Memrise
To nasz zdecydowany numer jeden. Wszystko za sprawą niesamowicie prostej obsługi aplikacji i ogromnej liczbie funkcji, które oferuje nam Memrise. Mamy tu do dyspozycji pięć kursów dla osób, które znają wyłącznie język polski. Jeśli jednak znacie dobrze na przykład angielski, możecie uczyć się innych języków z całego świata!
Nauka z Memrise jest bardzo skuteczna głównie dlatego, że nauka języka przypomina grę, w której, aby przejść dalej musimy zaliczyć konkretne poziomy. Uczymy się tradycyjnie poprzez tak zwane fiszki, zbieramy punkty i przechodzimy kolejne etapy w naszej językowej grze. Poza tym, dzięki temu, że nawet w wersji podstawowej aplikacji uczymy się poprzez nagrania z udziałem obcokrajowców (a nie na przykład syntezatorów mowy), a także poprzez nagrania wideo z native speakerami, szybko zapamiętujemy nowy materiał. Niedawno Memrise wprowadził także „słownik na żywo”. Polega to na tym, że robimy zdjęcie aparatem, a aplikacja wykrywa sfotografowany przedmiot i tłumaczy jego nazwę na dany język.

2. Duolingo
To aplikacja, której przedstawiać raczej nie trzeba, bo chyba każdy (no, może prawie każdy) słyszał o Duolingo. Jest ona jedną z najpopularniejszych apek tego typu. Podobnie jak w Memrise mamy możliwość nauki kilku języków obcych i uczymy się także dzięki zapamiętywaniu.
Duolingo, oprócz typowego powtarzania słówek i zdań, oferuje nam także naukę języka poprzez krótkie konwersacje z botem, które utrwalają słownictwo i pozwalają nam się wczuć w klimat rozmowy z obcokrajowcem. Dzięki Duolingo także się bawimy, bo to też swego rodzaju gra - zbieramy punkty i przechodzimy poziomy. Duolingo pokazuje nam także co jakiś czas procent opanowania języka. Jednak trzeba na to patrzeć trochę z przymrużeniem oka. Niestety w aplikacji możemy uczyć się jedynie angielskiego po polsku. Aby uczyć się na przykład hiszpańskiego, trzeba znać angielski.

3. HelloTalk
HelloTalk to rewelacyjna aplikacja, która służy nie tyle do nauki języka, co do jego szlifowania. Dzięki tej apce możemy rozmawiać z prawdziwymi ludźmi, a nie z robotami. Przykładowo, jeśli uczysz się angielskiego i znasz polski, możesz porozmawiać z anglikiem, który chce nauczyć się polskiego! Działa to na zasadzie wymiany językowej.
W trakcie czatowania z naszymi znajomymi możemy na żywo podglądać tłumaczenia słówek czy całych zdań. Co ciekawe - i najbardziej przydatne - możemy poprawiać naszych rozmówców, gdy ci popełnią błąd. W ten sposób uczymy ich i siebie poprawności gramatycznej oraz ortograficznej. Można wymieniać mnóstwo plusów tej aplikacji, jednak najważniejsze z nich to: przełamanie bariery językowej i wstydu w rozmowach z obcokrajowcami, nauka z prawdziwymi native speakerami i możliwość nawiązania wspaniałych, ciekawych znajomości z obcokrajowcami, których być może pozazdroszczą wam wasi koledzy i koleżanki.

Poszkole.pl na Facebooku! Dołącz teraz i bądź z nami na bieżąco!