Technologie
TOP3 aplikacje do edycji wideo

Nie tylko zdjęcia, ale także filmy można z powodzeniem edytować na naszych smartfonach i tabletach. I można to robić naprawdę na poziomie pro! Jakich programów warto użyć, żeby urozmaicić filmiki, którymi dzielimy się ze znajomymi na przykład poprzez Insta Stories albo Snapchata? Sprawdźcie nasze zestawienie TOP 3 aplikacji do edycji wideo!

1. Splice
To aplikacja, która zadowoli wszystkich użytkowników iPhone’ów i iPadów, a to dlatego, że ta apka jest przeznaczona wyłącznie dla użytkowników systemu iOS. Splice znalazł się w naszym rankingu dlatego, że jest najbardziej intuicyjną aplikacją tego typu i każdy z Was poradzi sobie z jej obsługą. Poza tym działa najsprawniej i daje najlepsze efekty.
Co możemy zrobić dzięki aplikacji Splice? Praktycznie wszystko, czego potrzebujemy. Możemy na przykład przycinać zrobione przez nas filmiki, można dodawać do nich przeróżne napisy, zmieniać prędkość filmu, czy nawet dodać efekty i przejścia! To oznacza, że aplikacja Splice to tak naprawdę przenośny program do montażu filmów. Co więcej, dzięki niej możemy także korzystać ze sporej biblioteki efektów dźwiękowych i muzyki. Kto jeszcze nie pobrał Splice’a, ten powinien nadrobić zaległości i stworzyć swoje własne filmowe dzieło!

2. InShot
InShot jest apką dla wszystkich tych, którzy używają telefonów z systemem iOS oraz Android. Jest równie prosta w obsłudze co poprzednio opisywany Splice. Można w niej także edytować filmy jak w programie do montażu wideo - mamy do dyspozycji między innymi: przycinanie filmików, dodawanie muzyki, czy wreszcie dodawanie efektów (jak np. zmiana tła czy filtry).
Ale InShot wyróżnia jeszcze jedna super cecha. Dzięki tej apce możemy dostosować format naszego filmiku do odpowiedniego medium społecznościowego, np. TikTok, Instagram i YouTube. Poza tym, możemy dodawać do naszych dzieł naklejki, żeby urozmaicić filmik. Jedynym minusem jest polska wersja tej aplikacji. Mówiąc krótko: lepiej wybrać wersję po angielsku. Wbijajcie do Sklepu Play lub AppStore i sami sprawdźcie!

3. Quik
Jeśli szukacie aplikacji, która będzie dostosowana do filmików z kamerki GoPro, to właśnie ją znaleźliście! Aplikacja Quik jest nie tylko świetnym narzędziem do edycji wideo nakręconych z waszych smartfonów. Jest ona rewelacyjna dla użytkowników GoPro - ma w sobie bowiem efekty, które są przygotowane do tego typu materiału.
Poza tym, dzięki apce Quik można także eksportować gotowe pliki bezpośrednio do Instagram Stories, a więc to oznacza, że nie musimy tego robić ręcznie. W aplikacji mamy do dyspozycji również gotowe szablony, które z pewnością ułatwią zmontowanie nagrań. Poza tym, podobnie jak powyższe dwie propozycje, Quik jest bardzo prosty w obsłudze. Poradzi sobie z nim każdy. Nawet Ci, którzy nie są stworzeni do montowania filmów i którzy oczekują od aplikacji tego, żeby w szybki sposób zrobić coś efektownego. Dajcie znać co sądzicie o tej propozycji!

Poszkole.pl na Facebooku! Dołącz teraz i bądź z nami na bieżąco!