Technologie
TOP 3 aplikacje muzyczne

Wbrew pozorom nie skupimy się wyłącznie na apkach do słuchania muzyki! Pokażemy wam między innymi aplikację do sprawdzania tytułów piosenek, a także apkę do słuchania muzyki z możliwością wyświetlania tekstu na żywo! Sprawdźcie sami, bo naprawdę warto!

1. Spotify
Spotify to nic innego jak przenośna biblioteka muzyczna w naszych smartfonach. Istnieje wiele podobnych aplikacji tego typu jak na przykład Tidal czy Deezer, jednak Spotify jest jednym z najpopularniejszych programów, znanym na całym świecie. Jak to działa? To bardzo proste. Wystarczy, że w wyszukiwarkę wpiszemy nazwę albumu, wykonawcy czy tytułu piosenki i… to wszystko! Dzięki Spotify mamy dostęp do niezliczonej ilości piosenek.
Aplikacja Spotify jest dostępna w wersji za darmo (z reklamami i pewnymi ograniczeniami, które nie przeszkadzają w słuchaniu muzyki), a także premium. Warto dodać, że dzięki tej apce można słuchać nie tylko muzyki, ale także podcastów radiowych, a nawet „własnego” radia, które generuje się automatycznie na podstawie słuchanych przez nas utworów.

Pozycja obowiązkowa na każdego smartfona!

2. Musixmatch
Czy kiedykolwiek mieliście sytuację, że chcieliście wiedzieć o czym jest Wasza ulubiona piosenka, albo chcieliście śpiewać razem z Waszym ulubionym wykonawcą, ale nie znaliście słów utworu? Z pewnością tak, jednak jest na to świetne rozwiązanie w postaci aplikacji Musixmatch.
Na czym to polega? To bardzo proste. Wystarczy, że podepniemy pod nasze konto (np. na Spotify) aplikacje. Wówczas mamy dostęp do bazy naszej muzyki i po włączeniu piosenki wyświetla się nam jej tekst na żywo! To świetna opcja podczas zabawy wśród przyjaciół. A na dodatek Musixmatch ma opcję „party”, która umożliwia nam zsynchronizowanie kilku smartfonów i puszczanie muzyki z naszymi przyjaciółmi! A jeśli ktoś z was nie zna danego języka, to bez obaw - aplikacja pozwala również nam na żywo czytać tłumaczenia piosenek!

3. Shazam
Na pewno zdarzyła się każdemu z nas sytuacja, że słyszymy świetną piosenkę, a nie wiemy kto ją śpiewa i jaki jest jej tytuł. Dzisiaj nie ma już takich zmartwień dzięki aplikacji Shazam, która jest naszą encyklopedią muzyczną i rozpozna prawie każdą piosenkę!

Obsługa Shazama jest bajecznie prosta! Wystarczy, że odpalimy apkę i włączymy nasłuchiwanie piosenki. Po kilku sekundach Shazam wykryje ją i poda nam artystę i tytuł. Nasze wyniki wyszukiwań można zobaczyć w historii, a nawet można włączyć piosenkę z poziomu aplikacji. Ci, którzy mają słabą pamięć do tytułów albo słuchają radia muszą mieć koniecznie tę aplikację w swoim telefonie!

Poszkole.pl na Facebooku! Dołącz teraz i bądź z nami na bieżąco!