Gwiazdy
Zostań w domu z POSZKOLE.PL: Martina M.

Wokalistka, songwriterka i autorka tekstów. Poznajcię Martinę M., która wzięła udział w naszym cyklu związanym z kwarantanną. Jakie filmy lub seriale poleca wschodząca gwiazda na ten okres?

Film, który polecasz obejrzeć...
„Les Misérables” aka „Nędznicy” (reż. Ladj Ly) - francuski film nominowany do tegorocznych Oscarów, uniwersalna opowieść o tym jak nienawiść rodzi nienawiść, niesprawiedliwość agresję i jak niewiele zmieniło się od kultowego już filmu „Nienawiść” (La Haine), reżyseria Mathieu Kassowitz. Zoom na paryskie blokowiska, francuskie różnice kulturowe i klasowe. To drugie o tyle ciekawe, że poprzez tytuł „Nędznicy” film sięga głębiej niż problem imigracji we Francji, w tytule odnosząc się do powieści Victora Hugo, o odwiecznej walce klas i nierównościach społecznych we Francji XIX wieku.

Serial, który jest wart uwagi...
„GIRLS”. To „Seks w wielkim mieście” mojego pokolenia. Serial o silnych, ale prawdziwych, nieidealnych laskach. Kocham Lenę Dunham, jej poczucie humoru i podejście do własnego ciała.

Książka po którą warto sięgnąć...
„Obietnica Poranka” Romain Gavry. Opowieść o kształtowaniu się męskiej tożsamości między Polską a Francją, spełnianiu marzeń za wszelką cenę, matczynej miłości, która dodając skrzydeł może jednocześnie „okaleczyć” na całe życie.

Płyta, którą radzisz sprawdzić...
Haha, trudny wybór. Powiedzmy że Muzykę Współczesną. Kiedy po raz pierwszy usłyszałam „Gorzką Wodę” i „Magentę” byłam pod wrażeniem produkcji i ogólnie kierunku, który obrał Paweł. Fajnie, że odbił w brzmienia z UK, rave, garage, house... Aż mi się przypomniały moje lata w Londynie.

Ulubiona aktywność z rodziną w tym czasie...
Uczę mamę francuskiego... (śmiech).

Poszkole.pl na Facebooku! Dołącz teraz i bądź z nami na bieżąco!