Uroda
Quiz makijażowy: Agnieszka Szwarc

Zainteresowania Agi to teatr, miejskie życie i... makijaż! I właśnie o szczegółach tego ostatniego hobby dowiedzieliśmy się z naszego formularza POSZKOLE.PL. Sprawdźcie koniecznie!

Kosmetyki drogie czy tanie?
Zdecydowanie w moich kosmetycznych zbiorach przeważają kosmetyki tanie i właśnie takie najczęściej prezentuję na moim kanale YouTube. Mam co prawda kilka droższych produktów, ale jestem zdania, że obecnych czasach kosmetyki w niskich cenach wcale nie odbiegają jakością od tych droższych i spokojnie można skompletować zestaw świetnych, drogeryjnych produktów w dobrych cenach.

Szminka czy błyszczyk?
Produkt do ust wybieram w zależności od makijażu, jaki wykonałam i ochoty (śmiech). Zazwyczaj jest to płynna pomadka matowa, dzięki której mogę delikatnie powiększyć usta i poprawić ich kształt, jednak przy lżejszym makijażu albo w sytuacji, gdy moje usta są przesuszone sięgam po błyszczyk.

Rzęsy naturalne czy sztuczne?
Sztuczne rzęsy wyglądają fenomenalnie na zdjęciach i makijaż z ich użyciem zazwyczaj prezentuje się lepiej, jednak naklejam je bardzo rzadko. Jeśli już się decyduję, wybieram delikatne rzęsy na pasku, jednak przy większości makijaży stawiam po prostu na tusz do rzęs.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Agnieszka Szwarc (@szwarcu747)Sty 20, 2020 o 2:10 PST

Cienie matowe czy błyszczące?
Najbardziej lubię łączyć te formuły i stosować cienie matowe do zbudowania kształtu makijażu oraz zbudowania załamania powieki, a błyski nakładać na powiekę ruchomą. W przypadku, gdybym miała wybierać albo tylko cienie błyszczące, albo tylko matowe, wybrałabym makijaż oczu w matach.

Wolisz malować siebie czy kogoś?
Obie opcje sprawiają mi przyjemność, ale chyba wolę malować siebie, ponieważ znam anatomię swojej twarzy i oczu, wiem w jakim kształcie blendować cienie, w jakich kolorach najlepiej się czuję, w jakim typie makijażu wyglądam lepiej, i z czym mogę jeszcze poeksperymentować. Malowanie kogoś jest znacznie większym wyzwaniem, ponieważ anatomiczny układ twarzy drugiej osoby jest zupełnie inny niż nasz, ale na pewno jest to bardzo rozwijające.

Kosmetyk do twarzy, z którym się nie rozstajesz to...
W związku z tym, że ten punkt nie został sprecyzowany, czy chodzi o makijaż czy może być też pielęgnacja, powiedziałabym, że żel do mycia twarzy, bo oczyszczanie skóry to podstawa (śmiech).

Poszkole.pl na Facebooku! Dołącz teraz i bądź z nami na bieżąco!