Moda
Nadwyraz.com: Pielęgnowanie tradycji i dóbr kulturowych jest bardzo ważne

POSZKOLE.PL w rozmowie z twórcami marki odzieżowej Nadwyraz.com o tym, w co ubierają się miłośnicy polskiej literatury. Co dla młodych ludzi oznacza słowo „patriota”? Dlaczego warto dbać o naszą tożsamość narodową?

- Działacie już nieco ponad rok. Jak byście podsumowali to, co działo się przez ostatnie 12 miesięcy?
- To było oczywiście czas orki i uczenia się chodzenia na nowo, ale też czas, który dał nam nieocenioną satysfakcję z dzielenia się naszą inicjatywą z tysiącami Polaków nie tylko w kraju, lecz także na całym świecie. Uwielbiamy dni, w których wpadają zamówienia z tak odległych miejsc, jak Australia, Peru czy Japonia. Zainteresowanie naszym projektem przerosło nasze oczekiwania, z czego bardzo się cieszymy.

- Czy Wasze ubrania skierowane są tylko do fanów polskiej literatury?
- Docieramy do ludzi wykazujących zainteresowanie osobliwościami polszczyzny oraz literatury polskiej. To osoby inteligentne, z poczuciem humoru, które doceniają kreatywność. To także osoby świadome, które zwracają szczególną uwagę na przekaz zawarty na grafice. Dla naszych klientów bardzo ważna jest również jakość produktu i kraj pochodzenia, a nasze produkty stworzone są od A do Ż w Polsce.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Nadwyraz.com (@nadwyrazcom)Lis 29, 2018 o 11:06 PST

- W ostatnim czasie słowo „patriota” zyskało w mediach raczej negatywny wydźwięk. Co oznacza ono dla Was?
- Nasze produkty w pewnym sensie są oczywiście patriotyczne, ponieważ promujemy dziedzictwo kulturowe, które jest nad wyraz wyjątkowe. Staramy się jednak robić to w sposób subtelny i nienachalny.

- Dlaczego propagowanie dziedzictwa narodowego jest według Was cool?
- Uważamy, że w dobie tak postępującej globalizacji, która tylko nabiera prędkości, pielęgnowanie tradycji i dóbr kulturowych jest bardzo ważne. To nasza tożsamość.  

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Nadwyraz.com (@nadwyrazcom)Lis 30, 2018 o 3:11 PST

- Jakie komentarze odnośnie do Waszej twórczości napisane lub nadesłane przez fanów/hejterów zapamiętaliście najmocniej?
- Na szczęście hejterów zbyt wielu nie mamy. Codziennie otrzymujemy natomiast masę pozytywnej energii od naszych fanów i klientów, którzy dzielą się pomysłami na nowe produkty. Niezwykle to doceniamy i niektóre z pomysłów staramy się wcielać w życie! Jedną z najmilszych wiadomości był odręcznie napisany list, który otrzymaliśmy od naszej klientki. Piękną polszczyzną dziękowała nam za promowanie języka ojczystego i literatury. Była to bardzo wzruszająca wiadomość, która tylko utwierdziła nas w przekonaniu, że to co robimy ma sens.

- Co macie w planach na 2019 rok?
- Chcemy dalej popularyzować język polski i rodzimą literaturę nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Chcielibyśmy także otworzyć nasz pierwszy sklep stacjonarny. Jeśli chodzi o nowe produkty, to nasza lista pomysłów jest baaardzo długa. W planach mamy m.in. stworzenie kolekcji dziecięcej. Jesteśmy pewni, że będziemy nadal zaskakiwać!

Poszkole.pl na Facebooku! Dołącz teraz i bądź z nami na bieżąco!