Internet
Warjat Radek: Często wam powtarzam - nigdy się nie poddawajcie!

YouTuber opowiedział o początkach swojej działalności w sieci, Magdzie Beredzie i jej recepcie na sukces oraz egzotycznych wycieczkach do Afryki. Sprawdźcie wywiad z Radkiem dla POSZKOLE.PL!

- Czego nauczyłeś się o sobie, podczas kilkuletniej przygody z YouTubem i mediami społecznościowymi w ogóle?
- Po ponad już 4 latach nagrywania na YouTube dostałem wiele życiowych lekcji, jak i przeżyłem wiele niezwykłych przygód! Najważniejszą lekcją, jaką dostałem jest to, że jeśli naprawdę coś lubicie robić i sprawia wam to radość, to nie przejmujcie się docinkami znajomych czy tym, że ktoś z Was się śmieje, bo robicie coś innego niż wszyscy! Nauczyłem się na pewno wytrwałości w dążeniu do celu. Mógłbym zamknąć kanał na przykład już po roku od jego założenia, widząc, że rozwijał on się bardzo powoli i raczkował dopiero jak małe dziecko. Właśnie w tej chwili zwątpienia nie poddałem się i próbowałem dalej, aż przyszedł ten moment, w którym radziłem sobie coraz lepiej w tym youtubowym świecie, a kanał zaczął nabierać tempa. Na filmach czy na moich social mediach często wam powtarzam: nigdy się nie poddawajcie (śmiech).

- Który gość w cyklu „10 pytań do...” zaskoczył Cię najbardziej?
- Każdy gość, którego zapraszam do mojej autorskiej serii ,,10 pytań do…”, gdzie w formie luźnego wywiadu przepytuje zaproszonych ludzi znanych ze świata internetu czy telewizji, wnosi do programu coś innego i nowego, bo każdy jest wyjątkowy na swój sposób. Nie było jeszcze dwóch takich samych rozmów czy powtarzających się odpowiedzi. Gdybym miał wybrać kto zaskoczył mnie najbardziej to chyba wybrałbym Stuu, który na chwilę obecną ma 3. miejsce w Polsce pod względem ilości subskrybcji, a zarówno podczas kręcenia odcinka, jak i poza planem, był bardzo miłą otwartą osobą! To dowodzi tego, że nie każdy kto jest na szczycie musi być „zepsuty” i niesympatyczny (śmiech). Co do moich marzeń związanych z tą serią, to chciałbym, aby kiedyś udało mi się zaprosić do niej Ewę Farnę oraz Magdę Gessler! O tak, to byłoby spełnienie moich marzeń.

- Jakie dałbyś rady ludziom będącym na początku swojej drogi z YouTubem?
- Tak jak wspomniałem już w odpowiedzi na pierwsze pytanie, na pewno nie możecie szybko się poddawać! Znam wiele przypadków kanałów, które długo długo stały w miejscu lub rozwijały się bardzo powoli, aż nagle po 2-3 latach przyszedł ten „ich dzień” i w przeciągu chwili stali się internetowymi gwiazdami. Bardzo dobrym przykładem jest tutaj Magda Bereda, która gdy zapraszałem ją na nagrania „10 pytań do…”, miała na swoim kanale coś około 20 tysięcy subskrybcji, a już niecałe 2 tygodnie później za sprawa jej coveru „Siedź tu cicho” usłyszało o niej pół Polski. Liczba jej widzów zwiększyła się do 100 tysięcy, a na chwilę obecną jej kanał liczy już prawie 600 tysięcy obserwatorów. Uważam, że Madzia jestem idealnym przykładem tego, żeby nigdy nie nie poddawać i spełniać swoje marzenia.

- Ostatnio wybrałeś się do Egiptu. Jak wspominasz tę wycieczkę? Jakie miejsca na świecie jeszcze chciałbyś odwiedzić?
- Tak, zgadza się. Rok temu nie udało mi się z powodu braku czasu i dużej ilości pracy wyjechać na wakacje, dlatego bardzo się cieszę, że w tym roku ten plan się udał, mogłem odpocząć i zregenerować siły. Co do samego wyjazdu było niesamowicie! Ciepłe kraje to miejsce, gdzie mógłbym żyć na co dzień! Uwielbiam słońce, wyższe temperatury, bo jestem zmarzluchem, dlatego nie za bardzo przepadam za okresem zimowym w Polsce. Co do miejsc, jakie chciałbym zwiedzić i zobaczyć - na szczycie mojej listy znajduje się Nowy Jork! Marzy mi się, aby wybrać się tam w okresie świątecznym i poczuć na własnej skórze tę magię świąt właśnie w tym mieście. Drugim miastem, które od 5 lat próbuje zobaczyć jest Londyn, ale za każdym razem, gdy już się zdecydowałem, żeby tam polecieć, życie płatało mi figla i niestety musiałem odwoływać wyjazdy. Na szczęście, 28 grudnia lecę na event do Londynu i mam nadzieję, że wreszcie spełnię kolejne swoje marzenie z listy miast do zobaczenia.

- Za co chciałbyś najbardziej podziękować swoim fanom?
- Za to, że są ze mną i za to, że wspierają mnie w różnych moich wariackich pomysłach (śmiech). Za wszystkie miłe wiadomości oraz za miłe słowa, które słyszę, gdy spotykam się z nimi na rożnego rodzaju eventach czy nawet gdzieś przypadkiem na mieście.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Radosław Kapias (@warjatradek)Wrz 29, 2018 o 8:30 PDT

- Jak widzisz swoją działalność w sieci za 5 lub 10 lat?
- Jestem raczej typem osoby, która żyje tym, co jest tu i teraz, ale gdybym mógł powiedzieć, jak chciałbym widzieć siebie za 5-10 lat to na pewno powiedziałbym, że chciałbym nadal nagrywać i robić to co teraz, bo sprawia mi to dużo satysfakcji. Może za te 5-10 lat mój chrześniak postanowi, że założy kanał i wtedy wujek Radek będzie służył mu swoją pomocą i dobrą radą? Kto wie kto wie… (śmiech).

Poszkole.pl na Facebooku! Dołącz teraz i bądź z nami na bieżąco!