Książki
Nie tylko lektury: „Pan. Sekretne dziedzictwo króla elfów” Sandra Regnier

Kiedy w klasie pojawia się wysoki, wysportowany i niezwykle przystojny chłopak, o którym wiadomo, że pochodzi z „bardzo zamożnej” rodziny, szkolny „klub gwiazd” od razu chce przejąć nowego ucznia. Jednak ten wybiera „gang frajerów” i siada z Felicity Morgan. Tej dziewczyny nie lubi cała szkoła.

To wiecznie zaspana spóźnialska z aparatem na zębach. Życia w szkole nie ułatwia jej to, że jest półsierotą, nie ma pieniędzy i jest obsesyjnie przekonana o swojej brzydocie i rzekomej nadmiernej tuszy.

Jednak odkąd Lee Fitzmor towarzyszy jej w jednej ławce na każdej lekcji, ustalony od lat w Horton College, porządek zaczyna walić się w gruzy. „Frajerzy” dostrzegają, że pieniądze, a raczej myśl o ich ciągłym braku, mogła przesłaniać im prawdziwe życie i drogę do realizacji marzeń. Uznawana dotąd za szkolną niezdarę Felicity zaczyna rozumieć, że ograniczenia tkwią w niej samej. Nagle okazuje się, że nawet ona może zaprzyjaźnić się z gwiazdorem, który jest idolem nastolatek na całym świecie i mieć przy sobie najprzystojniejszego ucznia w szkole.

Wciąż jednak towarzyszy jej skrywane podejrzenie, że zainteresowanie czarującego rówieśnika nie jest szczere. I rzeczywiście - mnożące się podejrzane i tajemnicze zdarzenia zwiastują mroczną prawdę. Świat Felicity wywraca się do góry nogami po raz kolejny, gdy na jaw wychodzi ściśle skrywany sekret, który ukrywa jej nowy przyjaciel.

„Pan. Sekretne dziedzictwo Króla Elfów” Sandry Reignier, to lektura wartka i zabawna. Świetny portret średniej szkoły, w którym autorka celnie uchwyciła problemy towarzyszące na co dzień nastolatkom. To książka, w której wątki współczesne zostały zręcznie wymieszane z powieścią fantasy.

/aus/

„Pan. Sekretne dziedzictwo króla elfów” Sandra Regnier
Wydawnictwo: Adamada
Liczba stron: 416
Wiek: 14+

Poszkole.pl na Facebooku! Dołącz teraz i bądź z nami na bieżąco!