Muzyka
Saszan: Moi fani pokochali „Falę” od razu

W specjalnej rozmowie z POSZKOLE.PL, wokalistka opowiedziała o niezwykłej premierze najnowszego singla i planach na teledysk, który nigdy nie powstał.

- Zacznijmy od tego, jak w ogóle odnajdujesz się w obecnej sytuacji, czyli przymusowej kwarantannie?
- Staram się po prostu przystosowywać, bo innej opcji nie ma. Przekształcam swój dom w studio nagraniowe, studio filmowe i fotograficzne.

- Wiele muzyków przyznało, że koronawirus popsuł im plany. Ty musiałaś zmienić koncepcję na teledysk do „Fali”. Kiedy zapadła ta decyzja i jak Ci z nią było? Czy szybko wpadłaś na pomysł klipu z domu?
- Od miesięcy pracowaliśmy nad zorganizowaniem planu zdjęciowego do teledysku „Fala”, szukaliśmy lokacji, sponsorów, zbieraliśmy ekipę. I nagle wszystkie te plany runęły. Moja menadżerka podsunęła mi pomysł stworzenia lyric video. Uznałam to za świetny pomysł i w takich okolicznościach - jedyny możliwy. Od razu wzięłam się do pracy i razem z producentem klipu pracowałam nad koncepcją. Bardzo nie chciałam czekać kolejnych tygodni na wydanie tego utworu. Cieszę się, że udało się to zrobić.

- Jak Twoi fani zareagowali na utwór sam w sobie?
- To dla mnie niewiarygodne, ale pokochali ten utwór od razu. Dawno nie widziałam w komentarzach takiej euforii i zachwytu z ich strony.

- W napisaniu słów pomagali Ci Dominic Buczkowski-Wojtaszek i Patryk Kumór. Jak przebiegała współpraca z nimi?
- Dominic odpowiada nie tylko za muzykę, a również za całą produkcję utworu od A do Z. Z chłopakami pracujemy razem od 4 lat, są współtwórcami większości piosenek na moim albumie Hologram, więc kolejna współpraca to była czysta przyjemność. Po prostu świetnie się rozumiemy i czujemy. Tym razem było jednak wyjątkowo, bo gdy otrzymałam na mailu skończony plik z utworem nie miałam ani jednej uwagi, nie dałam żadnej poprawki. Wszystko „siadło” od razu.

- Czy myślisz, że gdy to wszystko się skończy dasz rade nagrać pierwotnie planowany teledysk?
- Nie planuję. Lyric video okazał się strzałem w dziesiątkę, jest wykonany z najwyższą jakością i starannością, oddaje wszystko to co chciałam przekazać w utworze. Z komentarzy pod klipem wynika, że jest to lepszy materiał, niż większość moich teledysków. Teraz skupiam się na kolejnych utworach.

- Czy i kiedy możemy się spodziewać kolejnych nowości od Ciebie?
- Szykuję nowy utwór zatytułowany „Twierdza” na maj. Jak na razie teledyskowe plany nadal są niemożliwe do zrealizowania, ale na pewno coś wymyślę (śmiech).

Poszkole.pl na Facebooku! Dołącz teraz i bądź z nami na bieżąco!