Moda
Anna Zatoń: Nie od zawsze wiedziałam, że chcę zostać modelką!

Sama wysyłała zgłoszenia do agencji i poszła na pierwszy casting. Specjalnie w rozmowie dla POSZKOLE.PL zdradza jak spełniają się jej marzenia w świecie modelingu i jaki jest jej przepis na sukces.

- Od czego zaczęła się Twoja przygoda z modą?
- Do agencji modelek zgłosiłam się sama. Przyszło mi to do głowy bardzo spontanicznie, poszukałam agencji modelek i wysłałam zgłoszenia on-line, a potem wszystko samo się zaczęło. Pierwsze castingi, rozmowy i sesje...

- Na czym polega Twoja praca i co w niej lubisz najbardziej?
- W mojej pracy głównie bierze się udział w sesjach zdjęciowych, jednak zawód modelki jest złożony. To też wyjazdy, chodzenie na castingi, podpisywanie kontraktów z agencjami na całym świecie, ciągła nieprzewidywalność, ale to też styl życia. U każdej z nas pewnie się różni, ale w moim przypadku to treningi, dbanie o cerę, o to co jem. Najbardziej w tej pracy lubię to, że daje mi możliwość poznawania nowych ludzi, z bardzo różnych środowisk, krajów, o różnych poglądach. Uwielbiam to! Lubię też aspekt aktorski, odgrywanie ról, czy nastrojów na sesjach. I oczywiście kocham podróże!

- Czy od zawsze wiedziałaś, że chcesz pracować w tej branży?
- Zdecydowanie nie. Szukałam swojego miejsca, jakiejś niestandardowej drogi, która pozwoli połączyć wiele rzeczy, które lubię. Szukałam dość długo, ale znalazłam i teraz wiem, że to jest to co chcę robić!

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

#backstage 📸 #catania #photoshoot #annazaton

Post udostępniony przez Anna Zatoń (@anna.zaton) Lis 20, 2019 o 10:00 PST


- Masz już swoje największe osiągnięcie?
- Ciężko powiedzieć, jestem bardzo zadowolona z miejsca, w którym jestem i z doświadczenia które już zebrałam, ale myślę, że największe osiągnięcia jeszcze przede mną.

- Czy ciężko zostać modelką?
- Na pewno trzeba mieć określone predyspozycje, cechy charakteru. Modeling wiąże się często z długimi wyjazdami, bez rodziny czy znajomych. Myślę, że nie jest trudno podpisać umowę z agencją. Trudniej jest znaleźć swoją odpowiednią drogę w tym zawodzie. Dobrą agencję. Balans. Często dziewczyny zostają modelkami w bardzo młodym wieku, warto mieć wtedy kogoś mądrego obok siebie, kogoś kto będzie wsparciem, kto czasami doradzi czy wysłucha.

- Jakie są mity na temat Twojego zawodu?
- Najbardziej popularny mit – modelki są głupie. Nic bardziej mylnego, często to dziewczyny, które muszą ogarniać bardzo dużo spraw naraz w bardzo młodym wieku, duża część równolegle uczy się w szkole czy studiuje. Musimy odnajdywać się co chwilę w nowych sytuacjach, w różnych kulturach. Potrzeba jednak mieć trochę sprytu i rozumu, prawda? (śmiech)

- Czy w związku z zawodem jaki wykonujesz spotyka Cię na co dzień dużo wyrzeczeń?
- Nie nazwałabym tego wyrzeczeniami. Ćwiczę i prowadzę aktywny tryb życia, bo taki lubię. Myślę, że gdyby mi to nie odpowiadało, wybrałabym inny zawód. Jeśli chodzi o jedzenie to wykluczam pewne rzeczy, ale ze względów zdrowotnych. Największe wyrzeczenia dla mnie w tej pracy są związane z omijaniem spotkań ze znajomymi, imprez, urodzin itd.

- Czy ta praca pomaga Ci w realizacji marzeń?
- Ta praca pomaga mi przede wszystkim spełniać marzenia podróżnicze! To świetne uczucie, kiedy możesz przez chwilę pomieszkać w jakimś mieście, poczuć się odrobinę jak "lokals". Gdy jeszcze tego samego dnia możesz być już gdzieś indziej i chyba to jest najfajniejszy aspekt mojej pracy.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

I was born in a wrong place, need to live by the ocean 🌊❤️ #surf #ocean

Post udostępniony przez Anna Zatoń (@anna.zaton) Wrz 24, 2019 o 4:40 PDT

- Wiem, że ćwiczysz, żeby czuć się lepiej i dobrze wyglądać, ale skąd pomysł na box?
- Do boksu zachęciła mnie Magda Jagnicka, z którą też wcześniej rozmawiałaś. Dwa razy wybrałam się na warsztaty Boxing Girls, a potem zaczęłam chodzić do regularnych grup. Boks świetne pomaga mi redukować stres, porządnie się zmęczyć. Po treningu wracam zawsze bardzo zmęczona, ale też z wielkim uśmiechem na twarzy.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Żegnam się z Warszawą zdjęciem z boksu. Po powrocie @akademia_walki_kinowa będzie jednym z pierwszych miejsc, które odwiedze! 💪🏻

Post udostępniony przez Anna Zatoń (@anna.zaton) Paź 13, 2019 o 11:26 PDT

- Co Cię napędza do działania i daje Ci siłę do pracy?
- To jest dobre pytanie. Czasami sama się zastanawiam (śmiech). Mam bardzo intensywny tryb życia, ale chyba taki też mój charakter. Jeśli coś sobie postanowię, to działam. Jeśli coś zaplanuję, to od razu zabieram się za realizację. Dużo siły dodaje mi wsparcie od bliskich i oczywiście fakt, gdy widzę, że moje wysiłki przynoszą efekt. Wtedy moja motywacja wzrasta.

- Aktywnie prowadzisz swojego Instagrama, masz swoich fanów, którzy Ci kibicują?
- Nie wiem czy mogę nazwać ich fanami, ale tak są osoby, które mi kibicują i jestem im za to bardzo wdzięczna!

- Jakie palny na przyszłość?
- Nauczyłam się za dużo nie mówić o przyszłości, bo plany przy tej pracy potrafią mi się zmienić z dnia na dzień, ale w najbliższym czasie wybieram się do Australii. To będzie kolejne spełnione marzenie.

- Jakie rady dasz dziewczynom, które chciałaby zacząć pracę w modelingu?
- Po pierwsze – pozytywne nastawienie! Po drugie - uwierz w siebie. Po trzecie – nie bierz do siebie wszystkiego, co usłyszysz w tej branży.

Poszkole.pl na Facebooku! Dołącz teraz i bądź z nami na bieżąco!