Filmy
Świąteczne filmy. Co warto obejrzeć na Netflixie?

Filmy świąteczne potrafią wprawić w przyjemny nastrój, przywołać klimat Bożego Narodzenia, przenieść do bajkowego świata lub na zimny, tonący w śniegu Biegun Północny. Wybraliśmy dla was świąteczne filmy familijne, romantyczne, komedie, dramaty i piękne bajki. Znajdziecie je m.in. na Netflixie. Dobry film, gorąca herbata lub czekolada i korzenny pierniczek od razu sprawią, że poczujecie świąteczną atmosferę.

„Kronika świąteczna”
Brat i siostra chcą namierzyć Świętego Mikołaja. Przypadkowo niszczą jego sanie i udają się w podróż, o której marzy każde dziecko, nawet to starsze. Muszą pomóc Mikołajowi, by zdążył z prezentami do wszystkich dzieci. Kate i Teddy pracują razem z Mikołajem, jakiego jeszcze nie znaliście, i jego lojalnymi elfami, by uratować Boże Narodzenie, zanim będzie za późno. 

„Elf”
Elf Buddy nie bardzo pasuje do reszty mieszkańców Bieguna Północnego. Gdy dorasta, sieje spustoszenie na Biegunie z powodu swoich rozmiarów. Musi trafić do świata ludzi i wyjeżdża do Nowego Jorku, by odnaleźć swojego ojca i zadbać o świąteczną atmosferę. Życie w mieście okazuje się nie lada wyzwaniem dla niego. A do tego, jego rodzina zapomniała o prawdziwym znaczeniu świąt i Buddy, używając elfowych metod, stara się ocalić święta i scalić rodzinę.

„I’ll Be Home for Christmas”
Jackie, prawniczka i samotna matka, chce zakończyć ważną sprawę, by razem z córką cieszyć się świętami. Niespodziewanie odwiedza je dawno niewidziany ojciec kobiety.

„Święta Angeli”
To podnosząca na duchu bajka oparta na opowiadaniu autorstwa Franka McCourta i Angeli's Ashes pt. „Angela i mały Jezus”. Wigilijna wizyta w kościele podsuwa młodej 6-letniej Angeli niezwykły pomysł. Sprawdźcie, co z tego wyniknie!

„Grinch: Świąt nie będzie”
Grinch, który nienawidzi świąt, chce pozbawić miasteczko Whoville świętowania, ale odrobina uprzejmości ze strony małej Cindy Lou Who i jej rodziny podbija jego serce. Film w reżyserii Chucka Jonesa to klasyk. Warto zobaczyć.

„Pettson i Findus 2”
Zbliża się Boże Narodzenie, a Pettson i jego koci przyjaciel Findus martwią się, że brak choinki i nadmiar śniegu uniemożliwią im świętowanie. Biorą się zatem do pracy. Jednak Pettson łamie nogę i wygląda na to, że nie będzie ani prezentów, ani przysmaków, ani choinki.

„Ekspres polarny”
Rodzinny film z Tomem Hanksem. Wzruszająca historia pewnego chłopca, który w Wigilię udaje się w podróż pociągiem na Biegun Północny. Przygoda przywraca mu wiarę w ducha świąt. W pociągu poznaje trójkę nowych przyjaciół, z którymi przeżyje wiele niezwykłych przygód i Mikołaja.

„A Wish for Christmas”
Sara Shaw jest pracowitą, lecz zbyt uległą osobą. Gdy jej szef Dirk Tyson kradnie jej pomysł na inicjatywę bożonarodzeniową, kobieta wkracza do walki. Na swojej drodze spotyka Świętego Mikołaja, który spełni jej jedno życzenie. Jakie ono będzie i czy się uda?

„A Very Murray Christmas”
W wigilijny wieczór Bill Murray czeka na zaproszonych gości. Śnieżyca sprawia, że nikt się nie pojawia. Na ekranie m.in.: Bill Murray, Miley Cyrus, George Clooney.

„Śnieżne anioły”
Skłócona para postanawia spędzić święta z dziećmi w pięknym, drewnianym domu w górach. Jednak stale się kłócą, nie potrafią wspólnie spędzać czasu i wydaje się, że święta wcale nie będą rodzinne i miłe. Wszystko się zmienia, gdy w wigilijny poranek, podczas śnieżycy, do ich drzwi pukają Tuckerowie - rodzice z dwojgiem nastoletnich dzieci, którzy szukają schronienia. Przygarnięci nieznajomi uczą rodzinę miłości i szacunku. Zakończenie was zaskoczy.

„Świąteczny rycerz”
Rycerz Cole w magiczny sposób przenosi się z XIV wieku do współczesnego Ohio, gdzie trwają przygotowania do świąt i zakochuje w nauczycielce Brooke, która przestała wierzyć w miłość. Kobieta pomaga odnaleźć się w nieznanym mu świecie, zaś on próbuje dowiedzieć się więcej na temat swojej tajemniczej misji, bo tylko po jej wypełnieniu będzie mógł wrócić do domu.

„W śnieżną noc”
W Wigilię nad miasteczko nadciąga burza śnieżna, która wywraca do góry nogami przyjaźnie, życie uczuciowe oraz przyszłość grupki licealistów. Bohaterów spotykają perypetie, które zmienią ich dotychczasowe przemyślenia na tematy związane z przyjaźnią, miłością czy dorastaniem. Gdy nadejdzie Boże Narodzenie, a śnieżyca minie, nic już nie będzie takie jak dawniej. Film powstał na podstawie książki Johna Greena, Lauren Myracle i Maureen Johnson o tym samym tytule. 

„Holiday”
Dwie kobiety uwikłane w związki bez perspektyw z niewiernymi mężczyznami - Amanda, mieszanka Los Angeles, i Iris z Londynu, postanawiają zamienić się domami. Będzie ciekawie. W rolach głównych zobaczymy świetne aktorki m.in.: Cameron Diaz, Kate Winslet, Jude Law.

„Wigilijne wesele”
Świat Kelsey - konsultantki ślubnej zostaje wywrócony do góry nogami, gdy przystojny prywatny detektyw zaczyna jej przeszkadzać w realizacji wielkiego projektu.

„To właśnie miłość”
Ta urocza komedia romantyczna z gwiazdorską obsadą opowiada 10 powiązanych ze sobą historii miłosnych, których finał następuje w Wigilię.

„Zamiana z księżniczką”
Cukierniczka z Chicago i szykująca się do ślubu księżna odkrywają, że wyglądają tak samo. Wtedy postanawiają zamienić się miejscami, by Lady Margaret mogła choć na chwilę poczuć się jak zwykły obywatel, a Stacy poznać królewskie życie. Czy ktokolwiek odkryje tę zmianę? Jakie konsekwencje poniosą bohaterki? Sprawdźcie!

„Upalne święta”
Opuszczona przez męża Kate wyrusza w samotną podróż po Afryce, gdzie odnajduje cel życia i miłość. Podczas podróży po Zambii pomaga uratować osieroconego słonika. Zatrudnia się w miejscowym rezerwacie dla słoni jako weterynarz. Zakochuje się nie tylko w swoich podopiecznych. Gdy kończy się jej pobyt, musi podjąć życiową decyzję. Przekonajcie się czy wróci do swojego domu w Nowym Jorku czy też Afryka stanie się jej domem.

„Świąteczny książę”
Młoda dziennikarka przed Świętami zostaje wysłana za granicę, aby przygotować materiał o księciu, który ma zostać królem. Podejmuje pracę jako guwernantka księżniczki Emily na dworze królewskim Aldovii. Wplątuje się w pewną intrygę i zakochuje w następcy tronu księciu Richardzie, na którego temat miała po kryjomu zbierać sensacyjne materiały. Czy utrzyma swoją misję w sekrecie?

„Świąteczny spadek”
Aby odziedziczyć firmę swojego ojca, towarzyska i rozrywkowa Ellen musi najpierw odwiedzić swoje rodzinne miasteczko, gdzie poznaje wartość ciężkiej pracy i pomocy innym. Co z tego wyniknie?

„Święta z widokiem”
Menedżerka restauracji w kurorcie narciarskim nie może się pozbierać po wcześniejszej porażce. A teraz jeszcze jej świat do góry nogami wywraca pewien tajemniczy kucharz.

„Świąteczny duch”
Zbliżają się święta, a pewna prawniczka-pracoholiczka podejmuje kolejne wyzwanie zawodowe i jedzie do Vermont, by dopilnować sprzedaży hoteliku. Nie jest to jednak typowy hotel. Na horyzoncie czai się miłość do przystojnego, ale przeklętego ducha.

„Życie w cuglach: Świąteczny występ”
Przy okazji świątecznego balu w Bright Fields zepsuta ozdoba naprowadza Zoe na rodzinną tajemnicę. Tymczasem Gaby jest zdana na łaskę nowej szefowej, Mii.

„Całuśnych świąt”
Kayla jest zaręczona ze słynnym choreografem, ale ma pewne wątpliwości co do tego związku. Magiczny pocałunek z nieznajomym wprowadza w jej głowie jeszcze większy zamęt.

„Święta pod psem”
Rozpieszczona 21-letnia Luce Lockhart staje przed dużym dylematem, gdy pewien przystojniak prosi ją o pomoc w ocaleniu parku dla psów przed planami jej bogatego szefa.

„Świąteczny kalendarz”
Utalentowana, ale sfrustrowana fotografka dostaje od dziadka w prezencie świąteczny kalendarz, który zdaje się przepowiadać przyszłość. Z czasem bohaterka obawia się otwierać kolejne okienka. Przedmioty w nich ukryte mają związek z tym, co wydarzy się w ciągu dnia.

„Te święta”
To historia o tym, że rodzina to bezcenny skarb, choć ciężko z nią wytrzymać. Podczas Świąt Bożego Narodzenia klan Whitfieldów ma wreszcie okazję wyrazić swoje prawdziwe uczucia. Wiele się dzieje, gdy dochodzi do rodzinnego spotkania. Wcześniejsze spory zaogniają się, a na jaw wychodzą sprawy, które już dawno powinny zostać wyjaśnione.

„You Can’t Fight Christmas”
Biznesmen, który bardzo lubi pieniądze, ale święta już mniej, postanawia odnowić rodzinny hotel, gdzie pracuje radosna dekoratorka, która uwielbia Boże Narodzenie. Już podejrzewacie co się wydarzy?

/aus/

Źródło: Netflix

Poszkole.pl na Facebooku! Dołącz teraz i bądź z nami na bieżąco!