Gry
Krzysztof Ibisz poprowadzi finały Ultraligi

Nadchodzi czas rozstrzygnięć! Najlepsze zespoły zmierzą się w finałach drugiego sezonu Ultraligi. We wtorek, 27 sierpnia, o godzinie 17:00 rozegrany zostanie mały finał, w którym devils.one zmierzy się z Illuminar Gaming.

Zwycięzca tego spotkania awansuje do wielkiego finału, gdzie już czeka Rogue Esports Club. To spotkanie w środę, 28 sierpnia, również od godziny 17:00. W roli prowadzącego finałów Ultraligi wystąpi Krzysztof Ibisz. Transmisja tylko w Polsat Games!

Podczas fazy finałowej, Krzysztof Ibisz będzie zapowiadać poszczególne spotkania oraz przeprowadzi wybrane wywiady pomeczowe. We wtorek, 27 sierpnia, w warszawskim studiu stacji odbędzie się tzw. „mały finał”, w którym devils.one zmierzy się z Illuminar Gaming. Zwycięzca tego meczu awansuje do finału gdzie zmierzy się z Rogue Esports Club. Oba spotkania finałowe zostaną rozegrane w systemie best of 5, czyli do trzech wygranych. Dwie najlepsze drużyny Ultraligi będą reprezentować Polskę na europejskim turnieju EU Masters.

Ogromną radość sprawia nam docieranie się światów esportu i szeroko pojętego showbiznesu, a Krzysztof Ibisz otwierający finały Ultraligi będzie idealnym podsumowaniem drogi, którą przeszliśmy od startu Ultraligi. Scena esportowa potrzebuje kooperacji udowadniających, że transmisje esportowe nie są zamkniętą rozrywką na wyłączność dla entuzjastów gier komputerowych, a miejscem gdzie prawdziwe sportowe emocje spotykają się z największym rozrywkowym fenomenem XXI wieku. Cieszymy się na możliwość współpracy z tak uznaną osobą i jednocześnie dołożymy wszelkich starań, żeby z sezonu na sezon podnosić poprzeczkę jeszcze wyżej – mówi Bartosz Pawlik, dyrektor Polsat Games.

Ultraliga to profesjonalne, esportowe rozgrywki w grę League of Legends transmitowane na telewizyjnej antenie Polsat Games i w Internecie. Ultraliga jest jedną z 8 lig regionalnych oficjalnie współpracujących z Riot Games, właścicielem gry League of Legends. Dzięki temu drużyny walczą nie tylko o nagrody pieniężne z puli 100 000 PLN, ale także o awans do europejskich rozgrywek European Masters. Finał poprzedniego sezonu Ultraligi oglądało na żywo ponad 100 tys. osób, a publikacje w mediach społecznościowych dla całego sezonu zebrały ponad 20 mln wyświetleń.

  

Poszkole.pl na Facebooku! Dołącz teraz i bądź z nami na bieżąco!