Uroda
Łukasz Bier: Do wszystkiego trzeba mieć dystans

Makijażysta o tym, jak zaczęła się jego pasja, jak wygląda praca nad blogiem i Instagramem, a także o tym dlaczego dziewczyny powinny w końcu zaakceptować swój wygląd.

- Jak zaczęła się Twoja przygoda z makijażem? Czy miałeś obawy przed zajęciem się make-upem ze względu na opinię społeczną, że nie jest zbyt „męskie”?
- Od małego otwierałem swój salon kosmetyczny, nakładałem tani krem rodzinie i sąsiadkom. Pewnego dnia podkradłem mamie kosmetyki do makijażu, testowałem kosmetyki, kolory, konsystencje. Nadszedł czas YouTube’a, spędzałem tam wiele czasu oglądając filmy z makijażem i kosmetykami, zacząłem więc je kupować. Uzbierałem sporo produktów kosmetycznych i postanowiłem założyć bloga, na dzień dzisiejszy ma około 9 lat! Dowiedziałem się o portalu dla modeli, modelek, makijażystów i fotografów - nie mając doświadczenia założyłem profil jako model a następnie makijażysta. Tam poznałem ludzi z branży i zrobiłem pierwszą sesję jako makijażysta (w Zamku w Mosznie). Moi rodzice z początku nie tolerowali mojej pasji, jednak z czasem gdy widzieli, że to nie tylko głupie zajęcie zaczęli wspierać, kibicować i pchać do przodu. Czy to męskie? Oczywiście, że tak, mężczyzna męski to mężczyzna pewny swojej pozycji, wrażliwy i z pasją. Zawsze stawiałem na siebie nie oglądając się na innych, nie słuchając niemądrej krytyki, to nie było dla mnie ważne, otaczałem się ludźmi, którzy mnie wspierają, bo to oni są najważniejsi. 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Łukasz Bier (@lukaszmakeup)Cze 9, 2019 o 12:45 PDT

- Czy dostrzegasz jakąś różnicę w pracy np. malując dziewczynę na wesele a profesjonalną sesją zdjęciową?
- Tak. Różnica jest przede wszystkim w konsystencjach, na sesjach używam produktów dość mocno kryjących czasem obciążających skórę, natomiast makijaż na okoliczności np. wesele musi być niesamowicie trwały, ale też musi wyglądać lekko.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Łukasz Bier (@lukaszmakeup)Cze 7, 2019 o 12:30 PDT

- Czy sam obrabiasz zdjęcia na swojego bloga? Ile czasu zajmuje Ci przygotowania takiego posta?
- Tak, pracuję sam, odpisuję na maile, robię zdjęcia, tworzę treści, wyszukuję modelki, negocjuje ceny na bloga, przygotowuję wszystko na własną rękę. Tak naprawdę to praca przez cały dzień w każdej wolnej chwili. Blog, Instagram, fanpage, kontakt z ludźmi potrzebują cały czas uwagi. Prawdę pisząc, gdyby to policzyć wyszłoby około 5-8 godzin dziennie. 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Łukasz Bier (@lukaszmakeup)Maj 10, 2019 o 1:02 PDT

- Które z makijażowych blogerek lub vlogerem (lub vlogerów) sam śledzisz i inspirujesz się?
- Wiele jest inspiracji, teraz co druga osoba ma Instagrama, bloga czy kanał na YouTubie, można się więc pogubić w tych czasach. Uważam, że do wszystkiego trzeba mieć dystans, a inspirować się każdym po trochu. Inspirację można również czerpać z podróży, nawet tych niewielkich. 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Łukasz Bier (@lukaszmakeup)Kwi 19, 2019 o 2:14 PDT

- Jest lato, mocny makijaż na co dzień idzie w odstawkę. Co polecałbyś w zamian? Kremy, podkłady na wakacje?
- Przede wszystkim nawilżająca pielęgnacja, lekkie formuły, jeśli podkład to mineralny lub krem tonujący. Ma się błyszczeć, lśnić, ma być glow. Matujące kosmetyki idą w odstawkę, nawilżona skóra to zdrowa i promienna skóra. Czasem myślimy, że nasza cera jest mieszana lub tłusta, a często jest to wina odwodnienia - brak picia wody lub zbyt nachalne matowienie jej i przez to wysuszona. 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Łukasz Bier (@lukaszmakeup)Mar 5, 2019 o 12:01 PST

- Czy masz jakieś marzenia związane z makijażem, np. pomalowanie jakiejś gwiazdy?
- Mam marzeń wiele jednak jedno jest kluczowe. Najważniejsze dla mnie jest to, by kobiety/dziewczyny zaakceptowały siebie takimi jakimi są, uwierzyły w swoje piękno, a makijaż traktowały jako zabawę, pasję i coś dzięki czemu wyrażą siebie.

Poszkole.pl na Facebooku! Dołącz teraz i bądź z nami na bieżąco!