Kuchnia
Róża z Ciastkożerców: Ważny jest umiar

Autorka najsłodszego bloga w Polsce w rozmowie z POSZKOLE.PL opowiedziała o tym, co czeka fanów czekolady i innych smakołyków na tłusty czwartek i Walentynki. Podzieliła się także refleksją na temat niedawno założonego kanału na YouTubie i ujawniła plany na najbliższe tygodnie.

- Zbliża się tłusty czwartek. Czy przygotowujesz jakieś specjalne rarytasy na tą okazję? Czy będą to tylko tradycyjne pączki?
- Pączki to zdecydowanie u mnie obowiązkowa pozycja na tłusty czwartek. W tym roku w karnawale zdążyłam już też przygotować kilka partii faworków, ale mój hit to churrosy, czyli takie hiszpańskie pączki. Chrupiące, szybkie w przygotowaniu i naprawdę pyszne!

- Od niedawna prowadzisz kanał na YouTubie. Jak do tej pory podoba Ci się ta przygoda? Czy spodziewałaś się, że przygotowanie video to taki wysiłek czy przychodzi Ci to z łatwością?
- Od dawna chciałam prowadzić kanał na YT, ale zależało mi, żeby się do tego dobrze przygotować. Musiałam stworzyć mini studio nagraniowe i skompletować niezbędny sprzęt. Za kilkunastominutowym filmem na YouTube stoi wiele etapów produkcji - od napisania scenariusza, przygotowania planu zdjęciowego i nagrania po montaż. Wielu rzeczy wciąż muszę się nauczyć, ale bardzo podoba mi się tworzenie filmów.

- Jak znajomi reagują na Twoją działalność w sieci? Czy oczekują od Ciebie za każdym spotkaniem np. jakiś smakołyków?
- Pewnie zdziwili by się gdybym kiedyś przyszła w odwiedziny bez ciasta. Rzecz w tym, że rzadko mi się to zdarza. Ja naprawdę dużo piekę i ktoś musi mi pomagać to zjadać (śmiech). Ale oprócz takiej pomocy zawsze mogę liczyć z ich strony na doping i konstruktywne komentarze.

- Czy da się dbać o formę i utrzymać zdrową sylwetkę jednocześnie podpatrując i korzystając z Twoim przepisów?
- Uważam, że tak! Podobnie jak w wielu kwestiach, ważny jest umiar. Nie zdarza mi się zjeść samej wszystkiego, co upiekę - dzielę się tym z bliskimi. Wydaje mi się, że to dobra metoda zarówno na szczuplejszą sylwetkę, jak na miłe spędzanie czasu ze znajomymi (śmiech).

- Jakie masz inne hobby poza pieczeniem?
- Lubię podróżować i poznawać inne kraje przez pryzmat lokalnej kuchni. Na każdej wycieczce restauracja czy kawiarnia to równie ważny punkt programu jak miejscowe atrakcje turystyczne. Chętnie czytam książki - kryminały odprężają mnie tak samo jak dobra książka kucharska. Moją pasją jest także nauka języków obcych.

- Czego możemy spodziewać się na Twoim blogu w ciągu najbliższych kilku tygodni?
- Planuję kilka super tortów. Chciałabym, żeby pojawiły się jeszcze przed Walentynkami. Motywem przewodnim mają być znane słodycze - Oreo i Bounty. Dalej będę pracować także nad nowymi filmami, tak żeby najpopularniejsze przepisy na blogu miały również swoją wersję na YouTube.

Poszkole.pl na Facebooku! Dołącz teraz i bądź z nami na bieżąco!