Rozwój
Monumi: Kolorowanka musi przyjąć ciekawą formę i dodatkowy walor użytkowy

W rozmowie z POSZKOLE.PL, Marta Wagner, czyli product maganerem Monumi, opowiedziała o wyjątkowej zabawce dla dzieci i nie tylko. Dlaczego warto zainteresować się tym projektem?

- Monumi istnieje na rynku od 8 lat, a wciąż wydaje się bardzo nowoczesnym projektem. Co sprawia, że jest tak świeży?
- Praca nad każdym kolejnym produktem to dla nas nowa przygoda. Jesteśmy oczywiście mądrzejsi o wiele doświadczeń, które przyniosły ostatnie lata, ale pielęgnujemy tę dziecięcą radość i energię, która towarzyszy projektowaniu nowych kolorowanek. Sami czerpiemy radość z tego, co robimy i staramy się nią dzielić. Poza tym zawsze wsłuchujemy się w to, co myślą o naszych kolorowankach dzieci i ich rodzice. To oni gwarantują świeżość spojrzenia przy tworzeniu nowych kolorowanek.

- Do jakich dzieci skierowane są produkty Monumi? Które z nich są najbardziej popularne? 
- Kolorować może naprawdę każdy. Widziałam nasze kolorowanki podłogowe „w wykonaniu” dwulatków, widziałam kolorującą wspólnie trzypokoleniową rodzinę, ale widziałam też nasz domek, który stał się nocną szafką w pokoju nastolatki. Nie ukrywam, że staramy się zainteresować, te dzieci, które twierdzą, że nie lubią kolorować. Ale żeby było to możliwe, kolorowanka musi przyjąć ciekawą formę i dodatkowy walor użytkowy - być jednocześnie zabawką, dekoracją czy spersonalizowanym prezentem, jak nasze KoloroRamki.
Co do popularności poszczególnych wzorów, to nie mamy jednego najbardziej popularnego produktu. Jedno jest pewne - każdy znajdzie u nas coś dla siebie.

- W jaki sposób przebiega nauka poprzez zabawę z kolorowankami Monumi? Jak rozwijają dziecięcą wyobraźnie? 
- U młodszych dzieci kolorowanki przygotowują rękę do rysowania szlaczków, a później pisania liter. W naszej ofercie znaleźć można „Arkusze Edukacyjne”, czyli połączenie kolorowanki i prostych ćwiczeń wspomagających naukę alfabetu, cyfr czy kalendarza. Dla dzieci nieco starszych i tych całkiem dużych mamy serię „Rysujemy”, dzięki której można stworzyć własną kolorowankę.
Staramy się też kształtować w dzieciach potrzebę estetyki i prawdy. Nasze ilustracje nie są przypadkowe i za każdym razem muszą spełnić mnóstwo wymogów, by mogły zostać wykorzystane. Dzieciaki bardzo szybko wyłapują fałsz. Kiedy piszemy na opakowaniu „stabilna, mocna konstrukcja”, jest ona naprawdę stabilna i mocna. Kiedy piszemy „można kolorować kredkami, flamastrami i farbami”, naprawdę można używać kredek, flamastrów, farb, kleju, brokatu. Nie ma ograniczeń, trzeba po prostu dać się ponieść wyobraźni. I nagle okazuje się, że można wyłączyć telewizor, komputer, telefon i po prostu być razem i wspólnie robić coś fajnego.

- Czy Monumi rozważa nowości w swojej ofercie w najbliższym czasie? Czego możemy się spodziewać w przyszłości?
- Oczywiście, że planujemy nowości. Mamy w głowach mnóstwo pomysłów, ale nie mogę o nich jeszcze nic mówić. Są jednak nowe produkty, które lada moment będzie można kupić, więc mogę uchylić rąbka tajemnicy. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia przygotowaliśmy kolorowankę w formie… choinki. Niedługo pojawi się też seria „Cube Heads”. Jeżeli interesuje Was, co to takiego - zaglądajcie na nasze social media.

Poszkole.pl na Facebooku! Dołącz teraz i bądź z nami na bieżąco!