Muzyka
Zespół Tulia o trasie przygotowanej na jesień 2018

Najpopularniejsza formacja folkowa w Polsce w rozmowie z POSZKOLE.PL opowiedziała o tym, czego możemy spodziewać się na nadchodzących koncertach. Które piosenki znajdą się na setliście grupy? Jakie miasta odwiedzą dziewczyny?

- Jak przygotowujecie się do nadchodzącej trasy koncertowej?
- Przygotowania do trasy koncertowej to szereg szczegółów, które stanowią o odbiorze występu. Myślimy więc nad scenariuszem, setlistą, scenografią i muzycznym urozmaiceniem. To praca całego zespołu osób. Ważne jest dla nas, by jak najbardziej podkreślić klimat towarzyszący nam podczas śpiewania na scenie piosenek, które uwielbiamy, naszego wspólnego z publicznością przeżywania tych utworów i emocjonalnej głębi z nich płynącej. 

- Jak przebiega praca nad wyborem setlisty? Czy usłyszymy jakieś nowe, wyjątkowe aranżacje lub numery spoza płyty? 
- Jest to nasza pierwsza skondensowana trasa koncertowa, koronująca wszystkie koncerty, które dałyśmy po premierze naszej debiutanckiej płyty. Wybór listy piosenek, to oczywiste postawienie na magiczne utwory, które znalazły się na płycie Tulia, czyli kawałki znane z dotychczasowych naszych spotkań z publicznością, jednak w dopracowanej przez nas wszystkich; specjalnie na tą okazję oprawie. Szykujemy niespodzianki.

- Występowałyście już przed dużą publicznością kilka razy, a jakie emocje towarzyszą Wam przed autorską trasą? Stresujecie się czy jesteście zmotywowane do działania?
- Jesteśmy podekscytowane faktem, że każdy aspekt, który ma za zadanie pozytywnie podbić charakter naszej muzyki, jej odbiór, jest szykowany specjalnie dla naszej publiczności i naszych utworów. Mamy nadzieję na jeszcze mocniejsze i jeszcze piękniejsze wrażenia. Jesteśmy pewne, że podczas naszych muzycznych spotkań będziemy dzielić z Wami wiele wzruszeń. 

- Jak byście zachęciły fanów do przyjścia na Wasze koncerty?
- Do przyjścia na nasze koncerty, zachęcamy naszą najważniejszą obietnicą marzeń o pięknie: lubianą przez Was muzyką z naszej płyty Tulia oraz dotychczasowymi koncertami, które dały Wam morze radości i rzekę muzycznych wzruszeń. Zapraszamy wszystkich, których na co dzień widujemy na naszych koncertach - młodzież, osoby starsze, dzieci, dorosłych - całe rodziny. Usłyszycie przepiękne, znane Wam utwory w niespotykanej odsłonie i niebanalnym połączeniu. Zagra je dla Was zespół uzdolnionych muzyków, niespotykane na co dzień instrumenty etniczne, zabrzmią głosy naszych tradycji i korzeni. Poznajmy się. Tym razem, w przepięknej, „tuliowej” oprawie, przygotowanej specjalnie dla nas i dla Was. Bądźcie z nami! To pierwsza trasa koncertowa, to wspólne zapisywanie kart naszej muzycznej historii. 

Koncerty
11.10 (Czwartek), Klub Drukarnia / Warszawa
12.10 (Piątek), Klub Format / Łódź
13.10 (Sobota), Estrada Stagebar / Bydgoszcz
14.10 (Niedziela), Klub Parlament / Gdańsk
17.10 (Środa), Klub Peron 5 / Szczecin
18.10 (Czwartek), Klub Tama / Poznań
19.10 (Piątek), Sala Koncertowa Radia Wrocław
28.10 (Niedziela), Klub Królestwo / Katowice

Zobacz także:
IPLA.TV: Tulia o debiutanckiej płycie

Poszkole.pl na Facebooku! Dołącz teraz i bądź z nami na bieżąco!