Książki
Książka na lato: „Mietek i tajemnica starej willi” Marta H. Milewska

Tajemnica, stara willa – to musi oznaczać tylko jedno – przygodę! I taka jest właśnie, wydana w kwietniu 2018 roku, książka Marty H. Milewskiej „Mietek i tajemnica starej willi”. Pełna akcji, adrenaliny, niespodziewanych sytuacji. Czytaniu towarzyszy dreszczyk emocji. Weźcie ze sobą na wakacje!

„Mietek i tajemnica starej willi” to druga część przygód Mietka, Amelki (głuchej dziewczynki, która świetnie gra w piłkę) i ich drużyny. Dzieci nie są ideałami, uwielbiają wciskać nos tam, gdzie nikt ich nie zapraszał. A to zazwyczaj oznacza kłopoty. Czy i tym razem tak będzie?

To miały być ich najlepsze wakacje w życiu. W nagrodę za świetną grę, trener zorganizował całej drużynie obóz piłkarski z najsilniejszym klubem w mieście. Miał być ekstra hotel z wypasem, nowoczesne boiska, jacuzzi, basen, siłownia… Niestety rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Dlaczego? Tego nie zdradzę.

Drużyna zamieszkała w starej, zakurzonej willi, u pewnego wdowca, pod opieką trenera oraz charakternej babci Mietka. W domu przebywa też grupa dziewcząt trenujących taniec towarzyski. Na początku, drużyny nie są zachwycone swoim towarzystwem, ale z czasem okazuje się, że wspólne działania mogą okazać się bardzo skuteczne.

W nocy zaczynają dziać się podejrzane rzeczy. Pojawią się przestępcy, kradzież, zniknie trenerka tańca. Czy willa kryje jakąś tajemnicę? Kto jest zamieszany w całą aferę i czy dzieciakom uda się rozwikłać zagadki? Odpowiedź znajdziecie w książce.

Nie zabraknie wątków o miłości i zauroczeniu, o sile przyjaźni oraz jak na sportową drużynę przystało, sportowych rywalizacji i emocji. Idealna pozycja na wolne przedpołudnia, popołudnia i wieczory.

Pierwsza część serii o Mietku znalazła się na liście książek polecanych przez jury literackie Polskiej Sekcji IBBY.

/aus/

„Mietek i tajemnica starej willi” Marta H. Milewska
Wydawnictwo: Dreams
Ilość stron: 160
Wiek – 7-13 lat