Książki
Międzynarodowy fenomen trafia do Polski. Jaki będzie los „The Kissing Booth”?

19 milionów czytelników i adaptacja filmowa wyprodukowana przez Netflix. Trudno o lepszą rekomendację, prawda? Powieść Beth Reekles już niedługo będzie dostępna również w naszym kraju.

Beth Reekles podbija serca czytelników i widzów historią o pierwszym pocałunku, jego oszałamiających konsekwencjach i odwiecznych zmaganiach serca z rozumem. Myśli piętnastolatki z południowej Walii zaprzątały typowe sprawy nastolatek, czyli szkoła, chłopcy, imprezy czy pierwszy pocałunek. Jednak zamiast marnować czas w sieci, postanowiła na podstawie swoich refleksji napisać powieść - rozdział po rozdziale zamieszczała ją na platformie Wattpad, wywołując burzę w sieci. Pierwszą częścią zyskała milion czytelników, a w kulminacyjnym momencie ich liczba wzrosła do 19 milionów! Skrzynkę e-mailową zapełniały prośby o szybszą publikację następnych rozdziałów, a czytelnicy z całego świata czekali na każde kolejne słowo. Młodzieżowy fenomen nie umknął uwadze hollywoodzkich producentów, którzy powieść Beth uznali za świetny materiał na film. Adaptacja miała premierę na platformie Netflix 11 maja, a rolę głównej bohaterki powierzono popularnej aktorce młodego pokolenia, Joey King.

„The Kissing Booth” zdobyła tytuł najpopularniejszej powieści dla nastolatków oraz była nominowana do nagrody Romantic Novel of the Year Awards 2014, a autorka w wieku siedemnastu lat podpisała kontrakt na trzy książki z brytyjskim wydawnictwem Random House. Aktualnie jest absolwentką fizyki na Uniwersytecie w Exeter i pracuje w branży IT, nadal pisze i prowadzi bloga z refleksjami na temat życia dwudziestolatków oraz z poradami dla pisarzy. Beth była nominowana do nagród: Women of the Future Young Star Award 2013 oraz Queen of Teen Awards 2014. Znalazła się na liście szesnastu najbardziej wpływowych nastolatków roku 2013 magazynu „Time” oraz na szóstym miejscu rankingu „Top 20 poniżej 25” stworzonego przez brytyjski dziennik „The Times”. Teraz jej hit będzie dostępny również dla czytelników w Polsce, bo premiera w naszym kraju została zaplanowana na 4 lipca. A jeśli nie bardzo kojarzycie tę opowieść, to mamy krótkie wprowadzenie: - Kiedy Elle postanawia zorganizować na szkolnym festynie stoisko z pocałunkami, nie ma pojęcia, że sama w nim usiądzie, ani że swój pierwszy pocałunek przeżyje z aroganckim Noah. Jej życie wywraca się do góry nogami. Ale czy ten romans przyniesie Elle happy end czy złamane serce?

okładka2

Poszkole.pl na Facebooku! Dołącz teraz i bądź z nami na bieżąco!

Najnowsze artykuły