Psychologia
Internetowy hejt ma coraz więcej ofiar!

Hana Kimura była profesjonalną wrestlerką i gwiazdą japońskiego reality show „Terrace House” emitowanego na Netflixie. Gwiazda sportu w ostatnich postach podkreślała, jak bardzo dotknęły ją cyberprześladownia w internecie.

23 maja japońska organizacja Stradom promująca kobiecy wrestling poinformowała o nagłej śmierci swojej zawodniczki Hany Kimury. 22-latkę znaleziono martwą w swoim domu. Ostatnie posty sportsmenki w mediach społecznościowych wskazywały, że dziewczyna boryka się z trudnym do zniesienia hejtem internetowym.

https://twitter.com/we_are_stardom/status/1264045951607386113?s=20

Japońskie media ogłosiły, że każdego dnia zawodniczka otrzymywała setki negatywnych wiadomości. Sytuacja przybrała na sile, gdy dziewczyna zgłosiła się do najnowszego sezonu reality show Netflixa i FujiTV „Terrace House”. W programie widzowie oglądają codzienne poczynania mieszkających w willi szóstki nieznajomych osób. Kimura zgłaszając się do programu podkreślała, że chce wziąć w nim udział, ponieważ od dawna w realnym życiu nie poznała wartościowego mężczyzny i ma nadzieję, że program umożliwi jej poznanie miłości.

Jednak w „Terrace House” zawodniczka nie odnalazła tego, czego szukała, a spotkała się z ogromną falą hejtu - po wielkiej kłótni z jednym ze współlokatorów, który kłócąc się z nią zniszczył strój do wrestlingu Kimury.

- Nie chcę już być człowiekiem. Chciałam być kochana. Dziękuję wam wszystkim, kocham was. Żegnajcie - napisała w mediach społecznościowych Hana Kimura tuż przed śmiercią.

Informacje o odejściu sportsmenki nie zostały potwierdzone. 

Potrzebujesz pomocy? Pamiętaj, że nie jesteś sam!

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży – 116 111 (cały tydzień w godz. 12-2)

Kryzysowy telefon zaufania (w godz. 14-22) - 116 123

Telefoniczne Centrum Wsparcia – 800 70 2222 (całą dobę)

Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka – 800 12 12 12 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.15-20)

Telefon zaufania dla osób starszych – 22 635 09 54 (poniedziałki, środy i czwartki, w godz. 17-20)

Poszkole.pl na Facebooku! Dołącz teraz i bądź z nami na bieżąco!