Gwiazdy
7 dokumentów muzycznych, które warto obejrzeć

Kolejny dzień zajęć online i nudy w domu? Mamy na to sposób! Przypominamy 7 filmów dokumentalnych o Waszych ulubionych artystach. Zakulisowe nagrania, fragmenty tras koncertowych i wywiady - to wszystko i jeszcze więcej czeka na Was!

Beyoncé - Year of 4 (2011)
Dokument promujący album Beyoncé zatytułowany po prostu 4. W ponad 20-minutowym filmie zobaczymy szczerą rozmowę z artystką, która wypowiedziała się m.in. na temat swoich inspiracji. Po rozstaniu z ojcem, który przez wiele lat był jej menadżerem, wokalistka postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i sama zaczęła kierować swoją karierą. A więc w materiale zobaczymy ją w roli szefowej, która wiele wymaga od swoich pracowników, ale sama również daje im ogrom miłości. Dziś wiemy, że płyta była strzałem w dziesiątkę, ale warto się przekonać, że droga do tego sukcesu była długa i niełatwa.

Ariana Grande: Dangerous Woman Diaries (2018)
Film dokumentalny stworzony przez Alfredo Floresa, w którym zobaczycie Arianę Grande i przygotowania do trasy promującej płytę Dangerous Woman. Pojawiają się też nieznane dotąd fragmenty koncertu One Love Manchester, zorganizowanego niedługo po zamachu terrorystycznym. Całość składa się z czterech odcinków.

Demi Lovato: Simply Complicated (2017)
Najlepszy sposób na to, by poznać skomplikowaną osobowość Demi Lovato. Ponad godzinny dokument wyreżyserowany został przez Hannah Lux Davis. W trakcie materiału sięgamy do początków, gdy piosenkarka była gwiazdą Disney Channel, a później obserwujemy jej walkę z uzależnieniem i dowiadujemy się o wzlotach i upadkach na przestrzeni lat. Bardzo poruszający i wzruszający materiał.

Jennifer Lopez - It's My Party Tour Diary (2019)
Czwarta trasa koncertowa Jennifer Lopez w filmowej oprawie! Zobaczcie kulisy występów, przygotowania, nagrania z treningów i wiele więcej. Autorka takich przebojów jak „Let's Get Loud” czy „Get Right” ujawniła także szczegóły życia prywatnego. W kilku odcinkach pojawiają się jej dzieci i obecny partner Alex Rodriguez.

Justin Bieber: Seasons (2020)
Na ten powrót czekali wszyscy! A Justin Bieber przygotował nie tylko płytę, ale także dokument zatytułowany „Seasons”. W materiale widzimy, co działo się z gwiazdą przez ostatnie lata, z czym zmagał się dorastający artysta. Czy wiedzieliście o jego chorobie lub znaliście szczegóły, jak dojrzewała jego relacja z obecną żoną? Nie? No to odpalcie video czym prędzej! Za reżyserię tego dzieła odpowiada Michael D. Ratner. Łącznie nakręcono 10 odcinków.

A$AP Rocky: SVDDXNLY (2014)
Postać A$AP Rocky to fenomen w świecie rapu, a magazyn Vice postanowił przyjrzeć mu się już w 2014 roku. Zobaczcie materiał składający się z wypowiedzi rodziny i przyjaciół rapera, a także zakulisowe nagrania z koncertów. Jak wyglądał przebieg jego kariery? Gdzie zaczynał jako młody chłopak chcący nawijać na mikrofonie?

Skrillex: The Making of a Superstar
Niezwykła historia Skrillexa, który zdefiniował muzykę EDM na nowo. Poznajcie szczegóły życia muzyka, który odpowiedzialny jest za takie przeboje jak „Would You Ever” i „Summit”, a na swoim koncie ma kilka statuetek Grammy i inne prestiżowe wyróżnienia.

Poszkole.pl na Facebooku! Dołącz teraz i bądź z nami na bieżąco!