Gwiazdy
Filmy Netflixa nominowane do Oscarów 2020!

Trzy produkcje streamingowego giganta mają szansę na nagrodę Akademii Filmowej, która jest uznawana za najbardziej prestiżowe wyróżnienie filmowe. Co to za tytuły?

Nazwiska twórców i tytuły filmów, które walczą o statuetki Amerykańskiej Akademii Filmowej, ogłosili John Cho i Issa Rae. Największym wygranym tegorocznych nominacji oscarowych jest platforma Netflix, który ma szanse na ponad 20 statuetek w różnych kategoriach.

„Irlandczyk”

Film w reżyserii Martina Scorsese zdobył nominacje aż w dziesięciu kategoriach. O statuetkę powalczy m.in. jako „Najlepszy film", „Najlepszy reżyser", „Najlepszy aktor pierwszoplanowy" czy „Najlepsza muzyka oryginalna". Wyprzedził go jedynie „Joker”, którzy otrzymał najwięcej nominacji, czyli jedenaście.

„Historia małżeńska”

Ta produkcja Netflixa otrzymała nominacje w sześciu kategoriach. Film jest konkurentem m.in. „Irlandczyka” w kategorii „Najlepszy film”.

„Dwóch papieży”

Jonathan Price jako Papież Franciszek i Anthony Hopkins jako Papież Benedykt w filmie „Dwóch papieży” zostali nominowani kolejno w kategorii „Najlepszy aktor” i „Najlepszy aktor drugoplanowy”.

Zwycięzców Oscarów 2020 poznamy 9 lutego podczas 92. gali rozdania Oscarów, która odbędzie się w Dolby Theatre w Hollywood. W tym roku po raz pierwszy dotychczasową kategorię „Najlepszy film nieanglojęzyczny” zastąpiła kategoria „Najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy”, w której nominację otrzymał polski film Jana Komasy „Boże ciało”.

Pełną listę nominowanych do Oscarów 2020 znajdziecie pod tym linkiem.

Poszkole.pl na Facebooku! Dołącz teraz i bądź z nami na bieżąco!