Uroda
W kolorze, z blaskiem i brokatem. Klatex zdradza patenty na makijaż sylwestrowy

Rozmowa z Klaudią Tarką, influencerką znaną jako Klatex o tym, jakie trendy obowiązują w makeupie na imprezę, która odbywa się co roku 31 grudnia.

- W Sylwestra można nieco zaszaleć zarówno ze strojem, fryzurą jak i makijażem. Jak się pomalować, by wyglądać modnie?
- Stawiamy na kolor i połyskujący brokat. Odchodzimy od ciemnego makijażu, mocnego oka. Ja zdecydowanie wybiorę kolorowe, mieniące się cienie brokatowe. Do błyszczącego oka pięknie będzie się komponował błyszczyk dający tzw. „mokre” wykończenie. Do tego mocno rozświetlę twarz, by uzyskać tzw. efekt glow na skórze.

- Czy każdej z nas taki makijaż będzie pasował?
- Zdecydowanie nie. Każda z nas ma inny typ urody i dobierając rodzaj makijażu i kolory w nim dominujące musimy dopasować je do siebie. Coraz rzadziej dobiera się dziś makijaż do ubioru czy dodatków, ale kluczowe jest, by pasował do naszego typu urody.

- Aby makijaż był trwały i utrzymał się przez całą noc, trzeba dokładnie go wykonać i utrwalić. Jakie triki stosują makijażystki?
- Pierwszym etapem jest baza, która przedłuży trwałość. Dobieramy ją do rodzaju skóry. Następnie nakładamy podkład, najlepiej by był długotrwały i w kolorze szyi. To wszystko utrwalamy sypkim pudrem. Następnie malujemy usta i na koniec spryskujemy twarz utrwalaczem do makijażu w sprayu.

- Jakie kosmetyki powinna mieć każda z nas w swojej kosmetyczce?
- To wszystko zależy od naszych potrzeb. Niektóre dziewczyny potrzebują rano nałożyć tylko tusz do rzęs, by czuć się piękne, a inne muszą mieć pełny makijaż, by być gotowe do codziennych zadań. Moimi codziennymi niezbędnikami w kosmetyczce są: korektor, tusz do rzęs, tusz do brwi, bronzer i błyszczyk. To mi w zupełności wystarcza, by wykonać szybki makijaż na co dzień i czuć się pięknie.

- Jakie błędy najczęściej popełniamy malując się?
- Na pewno musimy zwrócić uwagę na brwi, wiele z nas wyrysowuje je zbyt mocno i zbyt ostro. Często używamy złych produktów do brwi. Kolejna kwestia to róż i bronzer. Warto się nauczyć jak stosować te produkty. Najlepiej nakładać niewielką ich ilość na pędzel i ostrożnie aplikować na skórę. Przy różu i bronzerze łatwo o plamy, więc musimy być bardzo ostrożne. By pomóc dziewczynom unikać błędów makijażowych stworzyłam serię „Lekcji makijażu” na moim kanale na YouTube. W każdym z odcinków tłumaczę inny etap makijażu, omawiam na co zwracać uwagę i czego unikać. 

Rozmawiała /aus/

Poszkole.pl na Facebooku! Dołącz teraz i bądź z nami na bieżąco!