Muzyka
Historyczne zwycięstwo Viki Gabor na Eurowizji Junior 2019!

Nie zdarzyło się jeszcze, by ten sam kraj wygrał dwa razy z rzędu. Viki Gabor powtórzyła sukces Roksany Węgiel sprzed roku. Poznajcie szczegóły występu młodej gwiazdy.

Viki Gabor wyśpiewała zwycięstwo piosenką „Superhero”. W 17. edycji Eurowizji Junior łącznie wzięło udział 19 uczestników. W głosowaniu jurorów oraz internautów wysokie miejsca zajmowali m.in. uczestnicy z Kazachstanu, Holandii czy Hiszpanii. Jednak to Polska sięgnęła po najwyższe trofeum. Dzięki Viki Gabor zapisaliśmy się w historii Eurowizji Junior - po raz pierwszy w dziejach konkursu ten sam kraj wygrywa drugi rok z rzędu.

Tuż po finale Viki udzieliła wywiadu Mateuszowi Szymkowiakowi na scenie. Zapytana, jaka była jej recepta na wygraną, wokalistka odpowiedziała: - Musisz mieć wsparcie fanów. Moi fani są fantastyczni. Trzeba wierzyć w siebie. Za mną stoją fantastyczni tancerze. Zrobiliśmy to razem! Wszyscy tutaj są superbohaterami - mówiła przejęta. Gratulujemy!

Autorami utworu „Superhero” są Patryk Kumór i Lanberry, którzy napisali tekst do utworu „Anyone I Want To Be”. To właśnie z tą piosenką Roksana Węgiel triumfowała rok temu. W Gliwicach Roxie pojawiła się w roli prowadzącej galę, razem z Idą Nowakowską i Aleksandrem Sikorą.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Wiktoria Gabor (@vikigaborofficial)Lis 24, 2019 o 11:00 PST

Poszkole.pl na Facebooku! Dołącz teraz i bądź z nami na bieżąco!