Książki
Warszawskie Targi Książki. Święto miłośników książek na stadionie

Spotkania z pisarzami, ilustratorami, premiery książkowe, wystawy, zajęcia i warsztaty oraz możliwość zdobycia autografów ulubionych pisarzy, a ponadto mnóstwo atrakcji dla dzieci i młodzieży, a w tym m.in. strefa gamingowa i premiery gier, fantastyczne wystawy grafik i komiksów – 23 maja ruszają największe, międzynarodowe Warszawskie Targi Książki, które potrwają 4 dni. Bilet ulgowy kosztuje tylko 5 zł.

Statystyki pokazują, że Polacy coraz rzadziej sięgają po książki, chociaż młodzież wypada w badaniach znacznie lepiej niż ich rodzice. Z badania Biblioteki Narodowej wynika, że w 2018 r. przynajmniej po jedną książkę sięgnęło 37 proc. Polaków. Już niebawem pojawi się okazja, by te niechlubne dane poprawić.

Podczas 10. Jubileuszowej edycji Warszawskich Targów Książki będzie można nabyć ciekawe pozycje na wolne wieczory, weekendy, na wakacje, dla mamy na dzień Matki, po atrakcyjnych cenach. Oprócz tego będą spotkania z autorami i możliwość porozmawiania o ich twórczości - być może podsuną Wam ciekawe tytuły do przeczytania.

W tym roku na odwiedzających targi czeka mnóstwo atrakcji: specjalna strefa dziecięca przygotowana wspólnie z portalem Czasdzieci.pl, goszczący na WTK od lat Festiwal Komiksowa Warszawa czy Meet Point - Warszawski Festiwal popkultury.

Program zajęć dla dzieci i młodzieży zaplanowany na czwartek i piątek jest skierowany głównie do szkół i grup zorganizowanych i uczestnictwo w tych wydarzeniach wymaga wcześniejszych zapisów. Miejsca jeszcze są, można się rejestrować poprzez stronę internetową targów - mówi Małgorzata Kanownik, koordynator ds. PR.

25 maja
W sobotę i niedzielę zaplanowano wydarzenia, spotkania, warsztaty i atrakcje dla wszystkich odwiedzających targi. Będzie można spotkać się m.in. z Sylwią Chutnik, z Ewą Karwan-Jastrzębską, która podpisze książki: „Hermes 9:10”, „Misja Feniks”, „Misja Xibalba”, „Sobowtór”; z  Dorotą Suwalską, autorką książek „Tabletki na dorosłość” i „Iwo z Nudolandii”; z Andrzejem Kruszewiczem, dyrektorem warszawskiego zoo, gawędziarzem i propagatorem wiedzy przyrodniczej, autorem wielu książek; z Małgorzatą Karoliną Piekarską, autorką książek: „Klasa pani Czajki”, „LO-teria”, „Tropiciele”, „Dzika” i „Licencja na dorosłość”; z Józefem Wilkoniem, który będzie podpisywać książkę „Szczęśliwe przypadki Józefa Wilkonia”, z Grzegorzem Kasdepke, z Jolantą Horodecką-Wieczorek, autorką książek dla dzieci „Wiatrowe opowieści z Kościuszką w treści”, „O kosmicznym ludku w babcinym ogródku”. Na targi przybędą także: MasterChef Junior 2019, youtuberki z kanału „O matko i córko!” Katarzyna i Paulina Błędowskie i wiele innych znanych osób.
Tego dnia będzie można wziąć udział w wymianie książek. - Te, do których już nie wrócicie można przynieść i wymienić na inne przyniesione przez czytelników oraz na nowości wydawnictw - mówi Małgorzata Kanownik.
Będzie można wziąć udział w rozmaitych wydarzeniach, m.in. w rodzinnych warsztatach z programowania gier, w zajęciach, podczas których będzie można stworzyć pocztówki z japońskim motywem wykonane specjalnymi markerami, których używają profesjonalni japońscy ilustratorzy.

26 maja
W niedzielę będzie można spotkać m.in. aktorkę Magdalenę Różczkę, która napisała dwie książki, Janusza Feliksa, twórcę i wydawcę gier planszowych z serii „Było sobie życie” czy Martę Kurek, autorkę książek dla dzieci i młodzieży, a także Joannę Olech, ilustratorkę, pisarkę, Joannę Papuzińską, Edwarda Lutczyna, który podpisze ilustrowane przez siebie książki o Piracie Rabarbarze Wojciecha Witkowskiego oraz „Szczęście śpi na lewym boku” Renaty Piątkowskiej, Michała Leśniewskiego, autora książek „Ale samoloty!” i „Ale auta!”; Agatę Ignaciuk, autorkę książki „Wszyscy jedzą naleśniki. Książka z przepisami”. Młodsze dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach plastycznych i stworzyć czasopismo z ulubionym bohaterem. Sami zdecydują o zawartości pisma i będą mogli poczuć się jak redaktorzy.
Podczas trwania targów będzie można spotkać się z youtuberami, poznać premiery gier komputerowych w specjalnie stworzonej strefie gamingowej. W strefie fantastyki na uczestników czekają repliki z filmu i cosplayerzy STAR WARS, spotkania z autorami, strefa klocków LEGO, gry planszowe, fantastyczne wystawy grafik i komiksów, replika 1:1 Tardisa z serialu Doctor Who. Dla odwiedzających przygotowano także wiele konkursów.
Program imprez i wydarzeń dla dzieci i młodzieży dostępny pod tym adresem.

/aus/

Poszkole.pl na Facebooku! Dołącz teraz i bądź z nami na bieżąco!