Technologie
TOP 3 aplikacji do ćwiczeń umysłu

Macie już apki do treningu ciała? Super! Ale nie zapominajcie, że oprócz mięśni warto pracować nad swoim mózgiem! Zobaczcie, jakie propozycje przygotowaliśmy dla Was!

Elevate
To apka przeznaczona do intensywnych treningów naszego umysłu. Według deweloperów ma nam pomóc w poprawie koncentracji, pamięci, zdolności matematycznych i wielu wielu innych. Efekty są naprawdę dobre, ponieważ każdy użytkownik ma spersonalizowany program treningowy, więc nie ma mowy o tym, że ćwiczenia będą się dublować. Im więcej ćwiczy się z tą apką, tym bardziej poprawia się najważniejsze i kluczowe dla umysłu zdolności poznawcze, które - wedle twórców - poprawiają produktywność każdego dnia i podnoszą ludzką samoocenę.
Mocną stroną aplikacji jest intuicyjny interfejs i paradoksalnie fakt, że aplikacja jest po angielsku, jest korzyścią, bo Elevate może być doskonałym zamiennikiem apki do nauki języka angielskiego!

Peak
Jest to jedna z najbardziej interesujących apek do treningu umysłu. Podobnie jak Elevate skupia się na rozwijaniu umiejętności poznawczych, które przydają się w codziennym życiu. Jednak według zapewnień producenta, Peak powstał przy pomocy neuronaukowców, lub jak kto woli - neurobiologów. Treningi odbywają się za pomocą gier, które mają za zadanie rozwijać poszczególne nasze umiejętności. A więc tutaj, można powiedzieć, nasz rozwój odbywa się poprzez dobrą zabawę.
Po każdym treningu możemy zobaczyć na specjalnych diagramach nasze postępy w rozwoju mózgu. Już 3 treningi w tygodniu wystarczą, by podnieść nasze mózgowe skille, a więc to aplikacja godna polecenia. Ta apka to pozycja obowiązkowa także dla tych, którzy nie lubią się nudzić i chcą osiągać świetne rezultaty jednocześnie dobrze się bawiąc.

Lumosity
Jeśli nie chcecie ściągać Peak, możecie pobrać jego głównego konkurenta, którym jest apka Lumosity. Aplikacja także powstała dzięki naukowcom-kognitywistom. Po zalogowaniu się do niej mamy do dyspozycji przeróżne gry rozwijające nasze główne umiejętności - w tym także te związane z emocjami człowieka. I uwaga - każdego dnia są one różne! Po każdym treningu mamy też dostęp do tablicy wyników.
Co najciekawsze, z apki korzysta już kilkadziesiąt milionów osób na całym świecie i jest ona wykorzystywana do badań naukowych. Koniecznie ją sprawdźcie!

A Wy macie jakieś propozycje aplikacji do treningu mózgu? Dajcie znać w komentarzach!

Poszkole.pl na Facebooku! Dołącz teraz i bądź z nami na bieżąco!