Technologie
YouTube opracowuje nowe narzędzie generujące tło!

Programiści największej platformy na świecie pracują nad specjalnym generatorem, dzięki któremu nie będzie trzeba korzystać ze skomplikowanych programów do montażu.

YouTube prowadzi testy oprogramowania, które umożliwi użytkownikom zmianę tła bez potrzebu używania tak zwanych greenscreenów, czyli zielonego tła, które usuwa się w procesie montażu wideo, by móc wkleić własne tło do filmu.

Nową funkcję programiści testują na YouTube Stories. Jej działanie jest teoretycznie proste. Będzie polegać na segmentacji wideo, co oznacza nie mniej, nie więcej, że algorytm będzie automatycznie oddzielał pierwszy plan od dalszego. Program samoistnie będzie je wycinał. Dzięki temu nie będzie trzeba przeprowadzać długotrwałego (i czasami kosztownego) procesu montażu. Nasze smartfony dzięki sztucznej inteligencji staną się swoistym mobilnym studiem produkcyjnym.

Google, czyli właściciel portalu YouTube poinformowało, że bazą do nauki sztucznej inteligencji były tysiące filmów. Dzięki temu specjalny algorytm nauczył się i przede wszystkim zaczął rozumieć pozy człowieka i ustawienia tła. 

Nasza najnowsza technologia segmentacji pozwalać będzie twórcom wymieniać i modyfikować tło bez wysiłku, zwiększając wartość produkcji filmów bez specjalistycznego sprzętu - napisali na blogu przedstawiciele firmy Google.

Podoba wam się ten pomysł?