Rozrywka
Ferie dla dzieci z gokartami. Poznaj szczegóły!

Zimowa przerwa od szkoły wcale nie musi być nudna. W Warszawie przygotowywane jest niezwykłe wydarzenie dla fanów motoryzacji.

Ferie dla dzieci z gokartami odbędą się w dwóch terminach (28.01-01.02.2019 i 04.02-08.02.2019) na PGE Narodowym. Organizatorzy przygotowali dla dzieciaków wiele atrakcji: zajęcia prowadzone przez mistrzów sportu kartingowego, jazdy na łyżwach i rolkach, kręgle i moto-warsztaty.

O imprezie porozmawialiśmy z przedstawicielem Fundacji Miłośników Sportów Motorowych Racing Driver Program, Pauliną Biernat.

- Skąd pomysł na takie atrakcje w trakcie ferii zimowych?
- Organizatorem ferii jest fundacja, której celem działalności jest m.in. popularyzacja sportu kartingowego wśród dzieci i młodzieży. Poprzez organizację ferii z gokartami fundacja realizuje cele statutowe. Sport kartingowy nie należy do tanich, dlatego projekt organizowany jest „po kosztach”, niezarobkowo, aby umożliwić jak największej liczbie dzieci udział w tego rodzaju zajęciach kartingowych.

- Czy półkolonie o takiej tematyce przeznaczone są tylko dla chłopców?
Oczywiście nie, natomiast faktycznie większość uczestników to chłopcy. W każdym turnusie zawsze znajdują się jednak dziewczynki, które również interesują się gokartami.

- Czy mają Państwo nadzieję, że w trakcie tego tygodnia narodzą się nowe przyjaźnie między dziećmi? 
- Tak, na naszych półkoloniach zazwyczaj rodzą się przyjaźnie, dzieci utrzymują często kontakt ze sobą, gdyż łączy ich m.in. pasja do kartingu i sportu.

- Dlaczego warto spędzić ferie aktywnie, a nie w domu np. leniuchując?
- Aktywność jest bardzo ważna w rozwoju każdego dziecka. Sport kartingowy uczy, rozwija takie cechy jak koncentracja, nastawienie na realizację celu. Półkolonie sportowe dają również możliwość spróbowania przez dzieci różnych dyscyplin sportu i nabycia umiejętności: jazdy na łyżwach, rolkach etc. Dla wielu jest to pierwszy kontakt z daną dyscypliną sportu, która potem przerodzić się może w pasję.

- Czy przewidują Państwo kolejne edycje tego wydarzenia?
- Tak. Już wielokrotnie organizowaliśmy sportowe ferie zimowe oraz sportowe półkolonie letnie dla dzieci z gokartami i będziemy te projekty rozwijać, gdyż karting spotyka się z coraz większym zainteresowaniem. Idolem wielu maluchów jest nasz rodak Robert Kubica i mamy nadzieję, że wśród naszych małych adeptów będzie może jego następca. Kto wie (śmiech).

Więcej o feriach z gokartami można przeczytać na Facebooku i oficjalnej stronie.

Poszkole.pl na Facebooku! Dołącz teraz i bądź z nami na bieżąco!