Rozrywka
Slime to zabawa dla każdego niezależnie od płci i wieku

W rozmowie z POSZKOLE.PL, Magdalena Buchla, czyli współzałożycielka slimebox.pl (firmę prowadzi z Agnieszką Pełką), opowiedziała o najnowszych trendach w świecie kolorowych mas plastycznych. Jakie produkty są teraz w modzie? Co nowego znajdziemy w ofercie popularnego sklepu?

- Dlaczego Państwa zdaniem slime stał się takim fenomenem na całym świecie? 
- Robienie slime daje nam nieskończone możliwości, co do konsystencji czy wyglądu. Dzięki temu od 2015 roku cały czas pojawiają się nowe rodzaje slime. Istniejące do tej pory produkty, tj. piasek kinetyczny, kulki styropianowe zyskują zupełnie nowe zastosowanie. W zależności od wybranych dodatków podczas zabawy slime może strzelać jak folia bąbelkowa, może być bardzo elastyczny i plastyczny. Satysfakcjonujące filmiki pokazujące doświadczenia sensoryczne są aktualnie bardzo popularne na YouTube oraz Instagramie. Slime idealnie wpisują się w tę modę, ponieważ emitują dźwięki, są bardzo kolorowe oraz wyjątkowo atrakcyjne wizualnie. Nie zapominajmy o tym, że większość zabaw kreatywnych DIY wymaga precyzji, umiejętności manualnych. Ze slime jest inaczej. Tworzenie masy przypomina bardziej wyrabianie ciasta, a dodatki np. brokaty, barwniki można dodawać zwyczajnie wrzucając je do miski. Jest to zabawa dla każdego.

- Jakie produkty macie w swojej ofercie dotyczące slime’a i które z nich są obecnie na topie?
- Aktualnie hitem wśród naszych klientów są aromaty spożywcze. Największą popularnością cieszy się aromat arbuzowy oraz pianka truskawkowa. Po ich dodaniu slime’y pachną jak pyszne cukierki. Popularnością cieszy się też glinka samoutwardzalna, dużej pojemności litrowe kleje oraz dodatki FIMO, czyli np. mini owocki, cukierki.

- Czy zabawa slime to domena tylko dziewczyn? 
- Faktycznie dziewczynki są najbardziej zainteresowane tematem, ale wśród klientów mamy oczywiście również chłopców. Slime to zabawa dla każdego niezależnie od płci i wieku. W naszej ofercie mamy BOXY dedykowane chłopcom oraz dziewczynkom. Jednak z doświadczenia wiemy, że nie ma to znaczenia.

- Dlaczego slime to fajna forma rozrywki? Co rozwija w dziecku? 
- Slime to masa plastyczna, której tworzenie rozwija kreatywność oraz wspomaga integrację sensoryczną u dzieci. Do zrobienia slime niezbędny jest sprawdzony klej PVA oraz aktywator np. płyn do soczewek połączony z sodą oczyszczoną. Potrzebna jest również znajomość jednego przepisu - na bazę do slime. Po stworzeniu bazy - naszej masy plastycznej, możemy przebierać wśród dodatków. W zależności od tego czy dodamy kulki styropianowe, piasek kinetyczny czy glinkę uzyskujemy masę o różnej konsystencji i właściwościach. Możemy dodawać barwniki. My polecamy barwniki spożywcze, akrylowe oraz metaliczne pyłki. Następnie czas na holograficzne brokaty, aromaty nadające slime zapach np. pianki truskawkowej… Ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

- Jakie nowości przygotowują Państwa w ciągu najbliższych miesięcy? 
- Staramy się stare poszerzać naszą ofertę o nowe dodatki BOXY, czyli nasze zestawy tematyczne. W ostatnim czasie wprowadziliśmy glinkę samoutwardzalną (soft clay), która nie tylko nadaje slime super konsystencję przypominającą masło (butter slime), ale również jest bardzo łatwa do modelowania. Pozwala najpierw wykonać figurki, a następnie zatopić je w slime. Mamy również w ofercie produkty do samodzielnego wykonania SQUISHY (gniotka) z gąbki memory, która powoli wraca do oryginalnej formy. Można dodać do gąbki aromat np. arbuzowy, pomalować farbkami PUFFY i stworzyć własną pachnącą zabawkę! W najbliższym czasie planujemy wprowadzić nowe BOXY do slime oraz rozwijać naszą ofertę o nowe kreatywne zabawki DIY. Aktualnie przygotowujemy się do wielkiego wydarzenia, mianowicie otwieramy nasz pierwszy stacjonarny sklep Slimeboxa w Warszawie. Oczywiście wszystkich serdecznie zapraszamy! Otwarcie jeszcze w listopadzie.

Poszkole.pl na Facebooku! Dołącz teraz i bądź z nami na bieżąco!