Książki
Nie tylko lektury: „Żelazny Kruk. Wyprawa” Rafał Dębski

„Żelazny Kruk” to początek nowej trylogii fantasy, która wyszła spod pióra polskiego pisarza, Rafała Dębskiego. Wiodący beztroskie życie 14-letni Evah nie wyobraża sobie, że już za chwilę spadnie na niego ogrom nieszczęścia.

Chłopiec, który nie mógł rozpoznać zwiastunów nagłej katastrofy, w obliczu straty, pomimo wyrzutów i żalu musi nagle otrząsnąć się i wydorośleć. Traci niemal wszystko. Zamiast poddać się rozpaczy, wyrusza w długą drogę, by znaleźć zemstę i uratować ukochaną rodzicielkę.

W tej podróży nie tylko pozna, czym jest prawdziwe życie, ale ze zdumieniem dostrzeże, że wszystko, czego uczyli go ojciec i matka, przydatne jest dopiero teraz, gdy stoi samotnie na rozstajach i szukając właściwego traktu musi dokonać samodzielnego wyboru. "Kto sobie drogę skraca, ten do domu późno wraca" - mówi niespodzianie pośród nieprzebytej głuszy, w którą nieroztropnie zabrnął Evah i uświadamia sobie, że rada, którą kiedyś przekazał mu ojciec jest prawdziwa.

Poszukując prawdy odbywasz podróż. Czasem jest ona prawdziwa, to znaczy wyruszasz w drogę, a czasem to wyprawa w głąb samego siebie - mówi mu napotkany kapłan. Dokąd zaprowadzi go ta podróż, czym jest Żelazny Kruk - odpowiedź na to pytanie trzeba odnaleźć w powieści. Lecz, by to zrobić, trzeba wpierw udać się śladem Evaha w podróż po jej kartach.

Evah jest tak sympatycznym i mądrym chłopcem, że poznaje się go z przyjemnością. Do końca czytelnik bardzo mu kibicuje. Jego historia skrywa w sobie wiele cennych lekcji dla młodzieży, według mnie powinien on być wzorem do naśladowania dla współczesnych nastolatków.

Rafał Dębski potrafi utrzymać napięcie, a język którego używa sprawia, że czytelnik łatwo zatapia się w świecie bohaterów książki. Tutaj nie ma mowy o nudzie! Nagłe zwroty akcji nie pozwolą na przysypianie nad jej kartami. Pierwszy tom tylko wzmaga apetyt na następne!

/aus/

„Żelazny Kruk. Wyprawa” Rafał Dębski
Wydawnictwo: Jaguar
Liczba stron: 320
Wiek: 10+

Poszkole.pl na Facebooku! Dołącz teraz i bądź z nami na bieżąco!