Książki
Nie tylko lektury: „Elora. Wielka wyprawa” Krzysztof Niedźwiedzki

Elora to tytułowa kraina szczęścia i spokoju. Każdy o niej słyszał, ale nikt tam nie dotarł. Czy bohaterom się to uda? Zdziwicie się, kim są.

Mieszkają na polanie, co kilka lat zmieniają miejsce zamieszkania, bo zmuszają ich do tego okoliczności. Turnie, czyli wrogowie kolczastych ssaków znów atakują. Wiecie już kim są główni bohaterowie? To jeże. Ciągłe przeprowadzki są dla nich utrapieniem, ale są one pogodzone ze swoim losem. I gdy turnie przystępują do ataku, nie wahają się ani chwili, wiedzą, że muszą działać. Tym razem, zamiast opuszczać dom, Rada Wielkiego Kamiennego Kręgu opracowuje plan, który pomoże zapobiec atakowi ze strony turni. Jednak nie wszystkie jeże, biorą w nim udział.

Kilka młodych zwierząt wyrusza na samodzielną wyprawę, by dotrzeć do krainy szczęścia - Elory, z której jeże nie będą musiały już uciekać. To dla nich wielka podróż, długa i niebezpieczna, z czego nie zdawały sobie sprawy ruszając w drogę. Wielokrotnie będą musiały wykazać się odwagą, a ich przyjaźń zostanie wystawiona na próbę. Przywódca wyprawy - Krążek nie spodziewa się nawet, jak wielką próbą charakteru okaże się dla niego ta przygoda. Żeby się dowiedzieć, czy jeżyki znalazły Elorę, czy przeżyły podróż oraz co stało się z gromadą kolczastych ssaków, które zamierzały walczyć z wrogiem, musicie przeczytać książkę.

I choć jest to opowieść o zwierzętach, spodoba się ona także nastolatkom, którzy odnajdą w niej głębsze przesłanie. Autor opowiedział wspaniałą historię o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi, o przyjaźni, sile rodziny, o tym, że warto marzyć, mieć odwagę i nie bać się walczyć o lepszą przyszłość.

/aus/

„Elora. Wielka wyprawa” Krzysztof Niedźwiedzki
Wydawnictwo: Dreams
Ilość stron: 320
Wiek: 9+

Poszkole.pl na Facebooku! Dołącz teraz i bądź z nami na bieżąco!