Książki
Książka na lato: „Trucicielka królowej” Jeff Wheeler

Świat pełen magii, tajemnic, walki o władzę, spiski i intrygi, zemsta, ciekawi bohaterowie, w tym niezwykle utalentowane dziecko – tak w olbrzymim skrócie można opisać „Trucicielkę królowej”. Wielbiciele fantastyki, zarówno młodsi jak i ci starsi, będą zachwyceni! Niektórzy porównują książkę do „Gry o Tron”.

Jeff Wheeler to autor ze szczytów list bestsellerów Wall Street Journal, który stworzył sześciotomową serię „Królewskie źródło”. W Polsce, w czerwcu pojawiły się dwa tomy, kolejne mają się ukazać jeszcze w tym roku.

Pierwsza powieść „Trucicielka królowej” opowiada o losach ośmiolatka - Owena Kiskaddona, który zostaje uwikłany w polityczną grę pomiędzy swoim rodem a władcą Ceredigionu. Chłopiec przybywa na dwór bezwzględnego króla jako zakładnik, ponieważ jego rodzice zdradzili króla. Owen jest małomównym i nieśmiałym dzieckiem. Trafiając do okrutnego władcy, który wcześniej zabił jego brata, nie do końca jest świadomy tego, co mu grozi. Na początku bardzo tęskni za mamą i tatą i szuka bliskich sobie osób na dworze. Szybko jednak uczy się jak przetrwać w Królewskim Źródle, z kim trzymać, a kogo unikać. Poznaje inne dzieci, które zostały potraktowane przez króla podobnie jak on, zyskuje kilku sojuszników, a nawet się zakochuje.

Owen wie, że musi wkupić się w łaski króla. Nie jest to jednak takie proste. W zamku, opiekuje się nim tajemnicza Ankarette, trucicielka królowej, kobieta piękna i niebezpieczna, która pomaga mu zdobyć serce króla Severna Argentine’a. Czy im się to uda, czy chłopiec uratuje siebie i swoją rodzinę, czy sobie poradzi z okrutnym władcą? Jedno jest pewne, czeka go wiele wyzwań i przygód. Niektórych nie chciałby przeżyć nawet dorosły.

Czytelnik zadrży ze strachu, będzie w napięciu przewracał strony, pojawią się też zabawne wątki, które rozśmieszą. Przepadniecie na kilka godzin.

/aus/

„Trucicielka królowej” Jeff Wheeler
Wydawnictwo: Jaguar
Liczba stron: 350
Wiek: 11+

Poszkole.pl na Facebooku! Dołącz teraz i bądź z nami na bieżąco!