Taniec
WieWióR: Kiedy tańczę czuję się jak ryba w wodzie

Młoda tancerka wyróżniona przez Ciarę w internetowym challenge’u #LevelUp w rozmowie z POSZKOLE.PL opowiedziała o swojej pasji, ulubionych kawałkach na playliście i o początkach w modelingu. Sprawdźcie wywiad z Martyną!

- Jak zaczęła się Twoja przygoda z tańcem? Ile czasu poświęcasz na treningi, zawody i inne obowiązki związane z tańcem?
- Tańczę od 5 roku życia. Rozpoczęłam od baletu, występowałam również w disco dance, ale od dwóch lat tańczę hip-hop, z którym pozostanę na dłużej. Trenuję regularnie 3 razy w tygodniu. Na zawodach spędzam w sezonie kilka weekendów w miesiącu. Pozostałego czasu poświęconego na taniec nie liczę, bo taniec to czysta  przyjemność.

- Co daje Ci taniec poza sprawnością fizyczną? 
- Taniec po prostu sprawia mi radość, kiedy tańczę czuję się jak ryba w wodzie.

- Dlaczego zdecydowałaś się na nagranie challenge’u #LevelUp i kiedy dowiedziałaś się o wyróżnieniu przez Ciarę?
- Mama pokazała mi tą choreografię w wykonaniu Ciary i zaproponowała, że jeżeli chce to możemy ją nagrać. Chorełka była ekstra, więc podjęłam wyzwanie. O wyróżnieniu dowiedziałam się w sobotę rano, dzień po wystawieniu nagrania. Rodzice czytali mi wiele wspaniałych komentarzy na temat mojego tańca, za które wszystkim dziękuję.

- Kto jest Twoją największą inspiracją, jeśli chodzi o taniec?
- Dzisiaj nie ma jednej osoby, którą, mogłabym wskazać, jako największą inspirację. Spotykam się z wieloma wspaniałymi instruktorami i jeszcze z wieloma muszę się spotkać.  

- Co ostatnio znajduje się na Twojej playliście? 
- Drake „In My Feelings”, Ciara „Level Up”, Ariana Grande „No Tears Left to Cry” oraz „Leave Now” – autorski utwór z Fair Play Dance Camp.

- Pojawiłaś się też we włoskim wydaniu Vogue. Jak do tego doszło i czy w przyszłości marzysz o modelingu? 
- Pojawiłam się dzięki zdjęciom wykonanym przez wspaniałą panią fotograf Magdalenę Hałas. Na dzisiaj oczywiście marzę o modelingu i już nie mogę doczekać się na kolejne zdjęcia, które robiłam z Panią Magdą kilka dni temu.

- Jakie są Twoje najbliższe plany? Gdzie będzie można Cię zobaczyć „w akcji”?
- Najbliższe dni spędzam na wspaniałym obozie Fair Play Dance Camp w Krakowie, gdzie można zobaczyć nie tylko mnie ale grupę wspaniałych tancerzy i cudownych instruktorów. A w nowym sezonie oczywiście będzie mnie można spotkać na turniejach tanecznych i różnych warsztatach w całej Polsce.

Rozmawiała Julia Borowczyk

Poszkole.pl na Facebooku! Dołącz teraz i bądź z nami na bieżąco!