Książki
Książka na lato: „Szklane dzieci” Kristina Ohlsson

Lubicie się bać? Już sam tytuł książki wskazuje, że nie będzie wesoło. „Szklane dzieci” to najprawdziwszy kryminał, który zachwyci nie tylko młodych czytelników.

Billie to dwunastolatka, która traci tatę i wraz z mamą wprowadza się do domu, by rozpocząć nowe życie. Domek mieści się w małej szwedzkiej miejscowości. Agent nieruchomości zachwala budynek, ale dziewczyna nabiera podejrzeń i nie do końca mu ufa, bo mężczyzna przedstawia im różne wersje dotyczące poprzednich właścicieli domu. Matka Billie nie słucha jej i kupuje dom, w którym zaczynają dziać się dziwne rzeczy: kołysze się lampa, w nocy ktoś puka w okno, na stoliku w pokoju widać ślad małej, dziecięcej ręki, ktoś wyjmuje rzeczy z kartonów i zostawia niepokojące liściki. Dziewczyna wraz z przyjaciółmi: Simoną i Aladdinem postanawiają dowiedzieć się, co wydarzyło się w domu. Wypytują mieszkańców, odwiedzają bibliotekę i muzeum. Wszyscy wiedzą o domu, ale każdy przedstawia inne fakty. Wszystko wskazuje na to, że miejsce jest nawiedzone i zamieszkane przez duchy. Jakby tego było mało, mama dziewczynki trafia do szpitala.

Czy mama wyzdrowieje? Czy dzieciom uda się rozwikłać zagadkę i odkryją kto straszy w domu i czy szklane figurki dzieci, które dziewczyna znajduje na parapecie będą miały jakiś związek z nietypowymi zdarzeniami w domu? Przeczytajcie koniecznie! Nie zabraknie emocji, zagadek, zaskakujących zwrotów akcji. Czytaniu towarzyszy dreszczyk emocji i narastające napięcie aż do ostatniej strony. „Szklane dzieci” to pierwszy tom serii o tajemniczych i niesamowitych przygodach trójki nastolatków ze szwedzkiego miasteczka.

/aus/

„Szklane dzieci”, Kristina Ohlsson
Wydawnictwo: Media Rodzina
Ilość stron: 224
Wiek: 10+

Poszkole.pl na Facebooku! Dołącz teraz i bądź z nami na bieżąco!