Książki
Książka na lato: „Misja Feniks” Ewa Karwan–Jastrzębska

Tajemnice alchemików, sekret nieśmiertelności, dzieła sztuki, tajne stowarzyszenia oraz podróż w czasie. Będziecie czytać „Misję Feniks” z wypiekami na twarzy.

Książki mają tę zaletę, że za ich pomocą, siedząc w fotelu lub leżąc na kanapie, możemy przenieść się w czasie, podróżować i zwiedzać nieznane miejsca. Opowieść Ewy Karwan-Jastrzębskiej „Misja Feniks” przeniesie was ze współczesnej Warszawy, z okolic Placu Wilsona do szesnastowiecznej Florencji.

14-letnie bliźniaki, Julka i Julian, trochę dziecinni jak na swój wiek, odkrywają stare tajemnice, podróżują w czasie i tropią zagadkę nieśmiertelności. Ich przygoda zaczyna się w wakacje, gdy naprzeciwko kamienicy, w której mieszkają, antykwariat otwiera niejaki Aureliusz Tarabella. Mężczyzna zaprzyjaźnia się z nastolatkami. Gdy antykwariusz znika, bliźniacy pilnują jego biznesu. Uwielbiają książki, więc nie obawiają się tego wyzwania. Okazuje się, że Tarabella ma związek z pewnym skradzionym obrazem, który kryje w sobie klucz do stworzenia eliksiru długowieczności. Bezcennej receptury zakodowanej w malowidle, która powoduje wieczne życie oraz zamienia metal w złoto, poszukują wszyscy: włoska mafia, Interpol, sztab historyków sztuki, florentczycy sprzed pięciuset lat oraz Julka i Julian. Czy rodzeństwu uda się wykonać misję, czy wrócą do Warszawy? To wszystko znajdziecie w książce.

Autorka sporo miejsca w książce poświęciła sztuce, tworzeniu, malarzom, nie mogło więc zabraknąć pięknych ilustracji. Stworzyła je Dorota Kobiela, autorka filmu o Vincencie van Goghu „Loving Vincent”, który przyniósł jej międzynarodową sławę. Obecnie ilustruje kolejną książkę Ewy Karwan-Jastrzębskiej „Misja Xibalba”, która swoją premierę będzie miała jesienią.

/aus/

„Misja Feniks”, Ewa Karwan-Jastrzębska
Wydawnictwo: Akapit Press
Ilość stron: 204
Wiek: 9-12 lat

Poszkole.pl na Facebooku! Dołącz teraz i bądź z nami na bieżąco!